Blog > Komentarze do wpisu

Listy do Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi pani Sułkowska wraz z szkolną Ligą Ochrony Przyrody zorganizowała konkurs na najładniejszy list do Ziemi.

Wygrał: Kamil Giza kl 4

II miejsce : Kuba Młyński kl 4

III miejsce : Karol Dudek kl 5

Wyróżnienie: Ola Śliwa, Amelia Kaja, Natalia Bojanowska, Natalia Tabak, Gosia Sternal, Julka Tomczyk.

Nagrody wręczyła pani dyrektor podczas akademii z okazji Dnia Ziemi.

Oto lis Kamila:

Nowe Rybie, 08. 04. 2015r.

Kochana Ziemio!

        Na początku mojego listu chciałbym Cię serdecznie pozdrowić i podziękować za to, że jesteś.

       Ziemio dajesz nam mieszkańcom tyle dobrodziejstw, dzięki którym żyjemy i podziwiamy Cię. Rodzice od małego wpajali mi, że to co mogę najlepszego dla Ciebie zrobić, to o Ciebie DBAĆ! Wiesz, że większość ludzi zapomina o Tobie, chociaż wydaje się to niemożliwe. Twoi mieszkańcy często zaśmiecają środowisko, zużywają wiele niepotrzebnej energii lub wycinają lasy. Mógłbym podawać tu mnóstwo przykładów, które są niestety negatywne.

Ja i otoczenie, w którym żyję staramy się dbać o Ciebie jak najlepiej potrafimy. Wiemy, że jeśli nie będziemy się troszczyć  o Ciebie, to zaszkodzimy tylko i wyłącznie samym sobie. Razem z rodziną często organizujemy sprzątanie naszych okolic, gasimy światło, tam gdzie jest ono zbędne, mamy ekologiczny opał, dbamy o przyrodę i sadzimy drzewa.  Wszystko to jest jednak ciągle za mało. Ja sam zauważam jednak, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak jesteś ważna ZIEMIO! Mam nadzieję, że doceniasz starania moje i innych.  Musisz wiedzieć droga Ziemio, że są na świecie ludzie, którzy bardzo Cię kochają i zrobią dla Ciebie bardzo dużo.

Na koniec chciałbym Ci zdradzić moje marzenie Ziemio. Kiedy dorosnę chciałbym zostać ekologiem, by móc dbać o Ciebie jeszcze bardziej. Obiecuję Ci, że kiedy już będę dorosły, to będę przekonywał ludzi, że dbanie o ciebie oznacza ŻYCIE!  

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Kamillistlist

list

wtorek, 05 maja 2015, ztob

Polecane wpisy