Blog > Komentarze do wpisu

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

Dokładnie 100 lat temu 11 listopada Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele działań poświęconych tym wydarzeniom. 

Posumowaniem i kulminacją obchodów był dzień 9 listopada 2018 r. Najpierw w uroczystym przemarszu ze sztandarem na czele udaliśmy się do kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Jerzy Kulpa odprawił uroczystą mszę św. w intencji naszej ojczyzny.

Po powrocie do szkoły o 11. 11 zebraliśmy się na sali gimnastycznej by uroczyście odśpiewać 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Była to akcja "Rekord dla Niepodległej" podczas której ok.5 milionów uczniów śpiewało hymn Polski.

Na zakończenie odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli rodzice oraz  przedstawiciele władz gminy Limanowa pani Edyta Król i pan Wojciech Korabik.

Uczniowie z klasy V krótko przedstawili nam jak to się zdarzyło, że Polska zniknęła z map świata i Europy na 123 lata. Podczas akademii zaprezentowały się grupy taneczne oraz chór szkolny. Zostały wręczone nagrody za konkursy recytacji wierszy i pieśni patriotycznych, plastyczny  oraz na prezentację multimedialną.  Następnie w formie prezentacji zobaczyliśmy zdjęcia, które przedstawiały nam działania w których ostatnio uczestniczyliśmy. Po prezentacji Julia i Ksawery z klasy VII przedstawili nam kilka zapisków z kroniki naszej szkoły z lat z lat 1914-1918.

Akademię zakończył przepiękny taniec z flagami.

100lat

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

ak

akademia

akademia

akademia

 

piątek, 30 listopada 2018, julka1940

Polecane wpisy