Blog > Komentarze do wpisu

Wyjść poza schemat

Dnia 8 listopada w naszej szkole zagościł teatr, który wykonał dla nas przedstawienie pt.: "Wyjść poza schemat".

Tematem spektaklu były zagrożenia czyhające na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. Przedstawiono, że problem cyberprzemocy dotyczy także takich sytuacji jak wyzywanie, straszenie, poniżanie oraz rozpowszechnianie treści, zdjęć i filmów bez zgody właściciela.

Aktorzy bardzo ciekawie przedstawili scenkę. Mogliśmy tam zobaczyć dziewczynę, do której nagle ktoś dzwoni z kilku numerów i się nie odzywa lub puszcza tzw. "sygnały". Dziewczyna próbuję sobie radzić sama z tą sytuacją jednak staje się coraz bardziej niebezpiecznie. Autor tych dziwnych telefonów wysyła SMS, w którym dziewczyna przeczytała coś strasznego... Przeczytała tam, że ta anonimowa osoba dobrze wie, że dziewczyna chodzi codziennie na basen o 18:00 i pyta czy pokaleczyć jej twarz czy też połamać kończyny. Dziewczyna jest coraz bardziej przerażona. Po interwencji jej kolegi okazuje się, że przyczyną nękania jest niewłaściwe zachowanie dziewczyny, która umieściła w internecie ośmieszający film.

Po spektaklu odbyła się rozmowa o radzeniu sobie z taką sytuacją i reagowaniu na nią. Aktorzy  przekonywali, że zawsze trzeba reagować na przemoc bo celem tak naprawdę może być każdy, zarówno oni sami jak i ich bliscy i przyjaciele!

Spektakl był w 100% udany.

teatr

spektakl

teatr

teatr

 

piątek, 16 listopada 2018, julka1940

Polecane wpisy