Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 25 maja 2017

18 maja 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej odbyło się rozdanie nagród w trzech konkursach plastycznych zorganizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej. Konkursy te dotyczyły szkodliwości palenia, a wzięło w nich udział: 152 dzieci z klas I – III; 63 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz 109 dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych powiatu limanowskiego.

Jedynym laureatem z naszej szkoły został Jakub Młyński który zdobył I miejsce w konkursie klas IV - VI "Świeży oddech, jasna cera, po tym poznasz non - smokera".

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

Dnia 12 maja w szkolnej bibliotece z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania". Wzięło w nim udział 12 uczniów klas II-III oraz 14 uczniów klas IV-VI. Uczestnicy konkursu musieli sobie wybrać jeden fragment ulubionej książki i pięknie ją przeczytać. Do finału zostało zakwalifikowanych 10 najlepiej czytających.

Uroczyste obchody Tygodnia Bibliotek odbyły się 15 maja 2017r. Wzięła w nich udział pani Bogumiła Stanisławczyk- bibliotekarka filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu, która zachęciła dzieci do odwiedzin w Bibliotece Publicznej oraz przeczytała swoją ulubioną baśń.  Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac uczniów klas IV-VI wykonanych pod kierunkiem pani Marii Gąsiorek w ramach projektów klasowych: kl. IV- „Książka godna polecenia”, kl. V- „Nasze lektury”, kl. VI – „Kampania na rzecz książki”.

Głównym punktem imprezy był finał konkursu „Mistrz Pięknego czytania”. Finaliści czytali wybrane utwory swoim młodszym kolegom z oddziału przedszkolnego i klas II i III.

Mistrzami czytania zostali:

Klasa II- Oliwia Kwarciak

Klasa III – Dominik Brewczyński

Klasa IV – Patrycja Kruczek

Klasa V- Julia Szumańska

Klasa VI - Natalia Tabak

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a najlepsi dyplomy i nagrody książkowe.

 czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanieczytanie

czytanie

czytanie

czytanie

poniedziałek, 22 maja 2017

15 maja 2017r  drużyna chłopców z naszej szkoły po przejściu eliminacji pojechali do Męciny na rywalizację o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w piłce nożnej. Po ciężkiej i wyczerpującej walce zdobyli II miejsce. Oto wyniki końcowe:

I miejsce - SP Mordarka

II miejsce - SP Nowe Rybie

III miejsce - SP  Męcina nr. 2

IV miejsce - SP Stara Wieś nr. 1

Udział: SP Rupniów, SP Siekierczyna nr. 2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

więcej zdjęć: http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/chlopcy-z-mordarki-mistrzami-gminy-w-pilce-noznej-szkol-podstawowych

poniedziałek, 15 maja 2017

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Z okazji tego święta szkolne koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt.: "Zielony Kapturek i Leśne Ludki". 

Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Życie w morzach i oceanach", "W górach i lasach" oraz "Świat bajecznie piękny motyli i kwiatów".

Wyniki klasy 0

1 miejsce-Natalia Matras

2 miejsce- Jakub Matras

3 miejsce- Zuzia Palka

Wyniki klas II-VI

1 miejsce- Mateusz Sajak

2 miejsce- Oliwia Kwarciak

3 miejsce-Wiktoria Kolarz

 

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

środa, 10 maja 2017

Dnia 27.04.2017r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasę VI pod kierunkiem pani Grażyny Krzyściak i pani Marii Gąsiorek. Przybliżono nam historię uchwalenia konstytucji oraz przedstawiono planowanie podziału naszego kraju przez Rosję, Austrię oraz Prusy. 

3 maja

3 maja

3 maja

3 maja

3 maja

czwartek, 04 maja 2017

W naszej szkole odbył się konkurs na wielkanocnych pisanek. Na konkurs wpłynęło 30 prac, a 13 najładniejszych wzięło udział w gminnym konkursie "Moja wielkanocna pisanka 2017".

W konkursie wyróżnienie zdobył Albert Kaja z klasy IV. Zdobył on dyplom i grę. Reszta uczestników otrzymała książki. Wszystkie pisanki były bardzo piękne.

pisanka

pisanki

pisanka

pisanka

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 62