Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
wtorek, 05 lipca 2016

Z okazji zakończenia roku szkolnego gazetka szkolna Plusk życzy wszystkim miłego wypoczynku w czasie wakacji, dużo słońca, dobrej pogody. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!!! ;3

wakacje

rys. Kamil kl. 3

wakacje

rys. Laura kl. 3

wakacje

rys. Karol kl. 1

wakacje

rys. Julia K. kl. 1

24.06.2016 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na początku klasa III pożegnała rok szkolny wierszami i piosenkami. Następnie dzieci, które pilnie się uczyły  otrzymały nagrody za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Pani dyrektor wręczyła też nagrody i dyplomy za różnego rodzaju konkursy takie jak: "Świetlik",  konkurs "EDI",100% frekwencje, czytelnictwo, SKO.

Nagrody za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

Klasa I: Julia Janczyk, Adrianna Śliwa, Karol Skiba, Krystian Pędzik, Beata Giza, Julia Karcz,  Oliwia Kwarciak, Adrian Sternal.

Klasa II: Dominik Brewczyński, Weronika Pączek

Klasa III: Aleksandra Kolarz, Maksymilian Palka, Kamil Skiba

Klasa IV: Karol Giza, Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Jarosław Tabor

Klasa V: Julia Tomczyk, Amelia Kaja, Aleksandra Śliwa, Małgorzata Sternal, Kamil Giza, Patryk Piechnik, Michał Wąsowicz, Jakub Młyński

gratulujemy wszystkim nagrodzonym. A kto nie dostał nagród w tym roku to musi jeszcze więcej czasu poświęcić na naukę i pilniej się uczyć w roku następnym. Życzymy oczywiście dzieciom udanych wakacji. 

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

poniedziałek, 04 lipca 2016

23.06 2016 roku w naszej szkole odbyło się pożegnanie szóstej klasy. W uroczystości wzięli udział nauczyciele i pracownicy szkół podstawowych w Nowym i Starym Rybiu oraz rodzice uczniów. Akademię rozpoczęło przekazanie sztandaru. Następnie klasa VI przedstawiła inscenizacje na poważnie i "z przymrużeniem oka". Na pamiątkę ofiarowała szkole gry do nauki języka angielskiego. Klasa V żegnając szóstoklasistów wręczała im indywidualne medale i odznaczenia oraz własnoręcznie ozdobione kubki.

Na zakończenie spotkania nastąpiło wręczenie świadectw i nagród przez panią dyrektor.

Prymusami szkoły zostali: Karolina Kapitan, Kinga Piechnik, Sophie Benk oraz Kamil Kaja. Klaudia Pączek oraz Karol Dudek otrzymali również świadectwo z czerwonym paskiem.

Każdemu było przykro pożegnać naszych przyjaciół a szczególnie nasze koleżanki z redakcji: Dorotę i Justynę. Życzymy im samych sukcesów w nowej szkole.

 kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

kl 6

środa, 29 czerwca 2016

W naszej szkole od 1 stycznia 2014 działa Szkolna Kasa Oszczędzania pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej. Do tej kasy należy 47 uczniów. W tym roku zdobyliśmy "Złoty Medal dla najdynamiczniejszej szkoły".  Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych przez Bank Spółdzielczy w Limanowej nastąpiło 24 czerwca 2016r.

Uczniowie, którzy zaoszczędzili największą kwotę pieniędzy:

klasy I-III

I miejsce zajęła Wiktoria Brewczyńska klasa II

II miejsce - Aleksandra Kolarz - klasa III

III miejsce - Oliwia Kwarciak - klasa I

klasy IV - VI

I miejsce - Aleksandra Śliwa - klasa V

II miejsce - Natalia Tabak klasa V

III miejsce Ksawery Król klasa IV

Uczniowie, którzy oszczędzali systematycznie:

Adrianna Śliwa, Roksany Józkowicz , Krystian Pędzik, Magdalena Papież, Karol Skiba, Adrian Sternal, Julia Janczyk

wyróżnienie: Karol Dudek, Michał Natanek, Agnieszka Tomczyk.

W szkole zorganizowano  także dwa konkursy w ramach akcji " Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej": Grosz do grosza... - konkurs historii pieniądza". dla uczniów klas I - III, konkurs plastyczny "Spełniam marzenia dzięki SKO w Banku
Spółdzielczym w Limanowej", w którym Michał Natanek zdobył III miejsce. Nagrody w tych konkursach ufundował Bank.

Ponadto w szkole odbyły sie konkursy w ramach obchodu 50 -lecia  szkoły i konkurs na najładniejszą zakładkę do książek  gdzie nagrody również  ufundował Bank Spółdzielczy.

sko

sko

sko

poniedziałek, 27 czerwca 2016

W roku szkolnym 2015/2016 nagrodę przechodnią - "Misia Czytusia" zdobyła klasa II, która wypożyczyła 492 książki czyli 44,73 na jednego ucznia.

Najlepsi czytelnicy to:

Klasy I-III

1 Weronika Pączek kl. II- 86 książek

2. Emilia Kołodziej kl. II - 81

3. Stanisław Pasoń kl. III - 76

4. Kornelia Kulig kl. II - 71

5. Eryk Przechrzta kl. II - 67

Klasy IV-VI

1. Patrycja Dudzik kl. V - 36

2. Julia Tomczyk kl. V - 34

3. Kinga Pytel kl. IV - 33

4. Michał Wąsowicz kl. V - 32

5. Karolina Kapitan kl. VI -30

czytelnictwo

czytelnictwo

czytelnicy

wtorek, 21 czerwca 2016

Uczniowie klas IV-VI dnia 8 czerwca pojechali na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd autobusem był o godzinie 7:00. Pierwszym punktem był Ogród Doświadczeń, gdzie spędziliśmy 3 godziny.  Wykonywaliśmy  różne doświadczenia np. porozumiewaliśmy się przez rurę głosową, "klonowaliśmy się " w kalejdoskopie gigancie, utrzymywaliśmy równowagę na dużej platformie. Dodatkowo mogliśmy skorzystać z atrakcji: obrotów w żyroskopie i zorbingu, czyli turlaniu w kuli.

Po krótkiej wizycie na Rynku Głównym obejrzeliśmy spektakl pt. "Szatan z Siódmej  Klasy" w Teatrze Współczesnym. Zadebiutowała tam również nasza Weronika Przechrzta. Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych polegających na improwizacji na temat języka ABRA -KADABRA.

Drugą częścią wycieczki kierował ksiądz Józef. Zwiedziliśmy zalew Zakrzówek, który powstał w dawnym kamieniołomie, gdzie pracował Jan Paweł II. Potem zobaczyliśmy maszt radiowo-telewizyjny w Chorągwicy mający 286m wysokości i pojechaliśmy nad Zalew w Dobczycach. Na końcu zwiedziliśmy pustelnię przy Diablim Kamieniu koło Szczyrzyca oraz grzyb skalny w Zegartowicach.

Do domu wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

kraków

krków

kraków

kraków

kraków

kraków

kraków

kraków

kraków

 kraków

kraków

kraków

kraków

 kraków

kraków

kraków

kraków

kraków

kraków

kraków

środa, 15 czerwca 2016

biwak

W sobotę 04.06.2016r. w Szkole Podstawowej w  Nowym Rybiu odbył się piknik intregacyjny uczniów kl. II z drugoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Limanowej nr 1. Oto relacja uczniów:

Najpierw powitaliśmy gości a następnie zaprosiliśmy ich do zabawy. Malowaliśmy na szkle i malowaliśmy twarze. Na boisku szkolnym biegaliśmy slalomem przez płotki a później graliśmy w piłkę. Jedlśmy kiełbasę i ciastka. 

To był bardzo miły i wesoły dzień. Chętnie powtórzylibyśmy takie spotkanie.

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

biwak

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 55