Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 27 lutego 2017

21 lutego obchodziliśmy w szkole trochę spóźnione Walentynki. Tego dnia można było ubrać się na czerwono. Najpierw na specjalnym apelu "listonosze" z kl. IV wręczali walentynki. Po lekcjach klasy starsze bawili się na dyskotece. Tradycyjnie były różne konkursy i dedykacje, tym razem przygotowane przez kl. IV. Królem i królową balu za piękny taniec zostali wybrani: Ola z kl. IV i Kacper z kl. V.

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

walentynki

wal

walentynki

poniedziałek, 20 lutego 2017

W ferie (7 stycznia) odbył się wyjazd członków i sympatyków MDP do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Wyjazd ten zorganizował Pan Krzysztof Sternal z OSP w Nowym Rybiu.

Na początku byliśmy w sali edukacyjnej "Ognik". Instruktorzy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej  przekazali nam wiele ciekawych informacji, które w nagłych niebezpiecznych sytuacjach mogą się przydać. Mogliśmy zobaczyć m. in defibrylator, wyposażenie  samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz stanowisko Kierowania  Komendy Powiatowej PSP.

Wróciliśmy bardzo szczęśliwi i zachwyceni. Stwierdziliśmy także że informacje, które się dowiedzieliśmy są bardzo ważne.

Więcej zdjęć na stronie http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/02/mlodzi-strazacy-z-nowego-rybia-z-wizyta-w-komendzie-psp-limanowa

straż

straż

straż

straż

straż

31 grudnia cała szkoła pojechała do kina "Klaps" w Limanowej na film "Balerina". Był to bardzo ciekawy film i wszystkim się podobał. W domu każdy miał dużo do opowiadania. Dzięki Państwu Cieślikom wyjazd był darmowy.

kino

kino

czwartek, 16 lutego 2017

Podczas ferii zimowych (30 stycznia) odbyła się w naszej szkole Zabawa Choinkowa. Najpierw w sali gimnastycznej pojawiły się księżniczki, królewny, piraci, różne zwierzątka później w tańcach popisywali się uczniowie klas IV-VI. Było bardzo dużo konkursów i zabaw zorganizowanych przez klasę V np: "krzesełka", kto pierwszy ugryzie jabłko bez używania rąk, podawanie miotły, taniec z balonami, taniec na gazecie itp. Nie zabrakło także piosenek z dedykacjami.

W klasach młodszych nagrodzono najlepiej przebranych uczestników, a w klasach starszych najlepiej tańczących. Królową i królem balu zostali: Julka Janczyk i Krystian Pędzik z kl II oraz Laura Papież z kl. IV i Kamil Dudek z kl. VI.

Panie z kuchni oraz rodzice przygotowali nam słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili. Wróciliśmy do domu trochę zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni.

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

wtorek, 14 lutego 2017

Dnia 27.01.2017r. do naszej szkoły przyjechali uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej z Kamionnej.  Mogliśmy zobaczyć jasełka m.in. z diabłami, śmiercią, turoniem. Młodzi muzycy pięknie kolędowali śpiewając i  grając na gitarach, fletach, skrzypcach, akordeonie i na cymbałkach. Na koniec występu poczęstowali nas ciastkami. Bardzo wszystkim dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

koncert

koncert

koncert

koncert

koncert

koncert