Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
środa, 28 listopada 2012

17 listopada nasza redakcja bloga obchodziła swoje 1-sze urodziny. Już mija rok od kiedy jesteśmy z wami. Bardzo cieszymy sie z tego powodu. W związku z tym ogłaszamy kolejny konkurs pt. "Kartka urodzinowa ". Prace wykonane w Paincie  lub własnoręcznie będziemy przyjmować do końca pierwszego półrocza. Wyniki konkursu ogłosimy po feriach zimowych.

Prace te prosimy wysyłać na e-maila redakcja.plusk@op.pl lub dostarczyć do biblioteki szkolnej.

poniedziałek, 26 listopada 2012

Nagrodę w naszym konkursie na zdjęcie i opis pupila zdobyła Kasia Szumańska z klasy V. Jej ulubieńcem jest .... cielaczek.

Oto nagrodzona praca:

Moim pupilem jest mała krówka która, ma na imię Sroka. Lubi za wszystkimi chodzić dlatego mówimy  na nią „piesek”. Ma ona duże czarne  oczy z długimi i ciemnymi rzęsami. Posiada
piękne zawinięte uszy na  których sązapięte kolczyki z jej  numerem identyfikacyjnym który ma każda mała i duża krowa. Srokę  przyozdabia niewielka plamka nad  okiem, lecz ma ich o wiele więcej na całym ciele.

Bardzo mi się podoba jej mały nos który jest cały w czarne piegi. Charakteryzuje ją śliczny biały ogonek, którym ciągle macha.

Sroka je trawę, a pije zimną wodę lecz rano i wieczór dostaje jeszcze mleko. Od urodzenia śpi w oborze na miękkim sianku.

Ten cielaczek jest moim ulubionym i bardzo go lubię.

cielaczek

czwartek, 22 listopada 2012

bieg

Dnia 8 listopada wzieliśmy udział w XV Jubileuszowej edycji Biegu Niepodległości, który odbył się w Młynnym.  W tegorocznych zawodach uczestniczyło prawie 290 dzieci: z Kłodnego, z Młynnego, ze Starej Wsi 1, z Męciny 2, ze Starej Wsi 2, z Nowego Rybia, z Wysokiego, z Kaniny oraz z Piekiełka i z Rajbrotu.  

Z naszej szkoły wyróżnienia zdobyli :

I miejsce –Jakub Mucha kl. I

IV miejsce- Kinga Piechnik kl. III, Katarzyna Szumańska kl. V

V miejsce - Agata Trojańska kl. IV, Patrycja Opach kl. V, Dawid Kołodziej kl. V, Szymon Kurzeja kl. VI

biegi

Wiecej zdjęć na stronie Gminy Limanowa:

http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1425%3Abieg-niepodlegoci-w-mynnem&catid=3%3Asport&Itemid=81&lang=pl

święto niepodległości

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała Niepodległość... Dzień ten zapisał się w naszej pamięci, aż po dzisiaj. W naszej szkole 14 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tego dnia dzięki akademi przygotowanej przez klase III przypomnieliśmy sobie jak nasi przodkowie walczyli o wolność naszego narodu. Chór "Kanon" odśpiewał kilka patriotycznych pieśni poświęconych poległym żołnierzom.

Święto Niepodległości

środa, 21 listopada 2012

dzień patrona

Dnia 14.11.12.  odbyło się Święto szkoły- Dzień patrona. Zamiast lekcji uczestniczyliśmy wraz z nauczycielami i rodzicami w akademii, podczas której uczniowie klas IV-VI rywalizowali w teleturnieju wiedzy o naszej patronce Marii Dąbrowskiej.

dzień patrona

Drugą konkurencją było przygotowanie inscenizacji do wybranego fragmentu  "Marcina Kozery" . Każda klasa otrzymywała za nie punkty, przyznane przez jury w składzie: Ks. Janusz Liszka, Pan Grzegorz Małojło, Pani Dyrektor Grażyna Stalmach i Pani Beata Kaja.

Po zaciętej rywalizacji i dogrywce puchar przechodni zdobyła klasa V.

dzień patrona

Również klasy młodsze uczestniczyły w rozgrywkach. Dzieci wykonały piękne prace ilustrujące fragmenty opowiadań Marii Dąbrowskiej. Po burzliwej dyskusji jury wręczyło puchar oddziałowi przedszkolnemu.

dzień patrona

Podczas imprezy mogliśmy oglądać prezentacje multimedialne przygotowane na konkurs przez: Kingę Pączek i Patrycje Pasoń, Sylwie Pędzik i Małgorzatę Ptaszek, Katarzynę Szumańską i Angelikę Dudek, Aleksandrę Kaja i Klaudie Młyńską. Wszystkie autorki otrzymały nagrody ksiązkowe, ufundowane przez Radę Rodziców.

W przerwach odbyło się losowanie loterii czytelniczej zorganizowaną przez bibliotekę szkolną z okazji "Międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych".

dzień patrona

środa, 07 listopada 2012

Miło nam donieść, że nasza koleżanka Kinga Pączek zajęła I miejsce w Konkursie Turystyczno - Krajoznawczym o Gminie Limanowa pt. "Poprzez poznanie do umiłowania", który odbył sie 05.11.12 w Domu Kultury w Pisarzowej. Laureatkę do konkursu przygotowala Pani Maria Sułkowska. GRATULUJEMY!

Naszą szkołe reprezentowały także Małgorzata Ptaszek i Sylwia Pędzik z klasy VI, a Bibliotekę Publiczną w Nowym Rybiu KatarzynaSzumańska z klasy V.

konkurs w Pisarzowej

 

 Więcej relacji  i zdjęć znajdziecie na stronie Gminy Limanowa i limanowa. in

http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1414%3Akonkurs-turystyczno-krajoznawczy-o-gminie-limanowa-pt-qpoprzez-poznanie-do-umiowaniaq&catid=22%3Aw-gminie&Itemid=80&lang=pl

http://limanowa.in/wydarzenia/portal-szkolny;poprzez-poznanie-do-umilowania,11695.html

konkurs w Pisarzowej

Kinga i Małgosia następnego dnia wzięły udział w Konkursie wiedzy o ochronie przyrody zorganizowanym przez Powiat Limanowski.