Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 28 listopada 2013

     20 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przerz samorząd szkolny. Od godziny 14 - 16 zabawę miały klasy młodsze a od 16 - 19:30 klasy starsze. Nasz DJ - Pan Grzegorz Małojło zorganizował wiele konkursów m.in. konkurs tańca dziewczyny na chłopaków, oraz taniec z balonem w parach.  Tradycyjnie podczs imprezy były bufety ze słodyczami, które urządziły dziewczyny z klasy VI dla klas 4 - 6 , i klasa V dla klas 0 - 3. Wróżby andrzejkowe  przygotowała klasa IV. Największą atrakcją była loteria fantowa którą zorganizował samorząd szkolny. Wszystkie zarobione pieniądze wzbogaciły konto samorządu.

andrzejki

andrzejki

 

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

 andrzejki

andrzejki

czwartek, 21 listopada 2013

13 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, który przygotowała Pani Grażyna Krzyściak  z uczniami z klasy IV i VI. W trakcie dzieci recytowały patriotyczne wiersze a chór zaśpiewał pieśni: "Rota" i "Legiony". Na zakończenie akademii Pani Dyrektor rozdała nagrody z Biegów Niepodległości oraz z projektu Odblaskowa szkoła.

akademia

akademia

akademia

 akademia 

  07.11.2013 w Młynnym odbyły się XVI Biegi Niepodległości.

Nasi uczniowie znaleźli się w czołówce:

1 miejsce otrzymała Klaudia Pączek z IV klasy,

2 miejsce Justyna Karcz z V klasy 

 Albert Kaja z I klasy

3 miejsce Jacek Mucha z VI klasy

   Julia Szumańska z II klasy

4 miejce Stanisław Pasoń z I klasy

biegi

biegi

 

13:40, iwona2909 , Sport
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 listopada 2013

Odgadnij wyrazy związane ze szkoła przestawiając litery. Aby sprawdzić odpowiedź naciśnij CHECK, aby uzyskać podpowiedź naciśnij HINT

 

Tagi: rozrywka
21:56, andziaa60 , Rozrywka
Link Dodaj komentarz »

            W dniach 23 - 27 października  w naszej szkole  przebywali uczestnicy projektu Comenius. Przyjechali do nas nauczyciele i uczniowie z Włoch, Turcji, Belgii- Namur i Gemblox. W szkole czekało na nich uroczyste przywitanie połączone z prezentacją pokazującą najlepsze strony naszej Ojczyzny. Goście mogli zobaczyć scenki z "Marcina Kozery" oraz ludowe przedstawienie z barwnymi tańcami. Wszyscy zwiedzili wystawę plakatów wykonanych przez uczestników projektu.

Pierwszego dnia wizyty goście z zagranicy po akademii i poczęstunku rozegrali mecz z uczniami naszej szkoły (11:1 dla Polski). Następnego dnia koledzy i koleżanki z Turcji i Belgii uczestniczyli w zajęciach. W klasie czwartej malowali na szkle! W klasie piątej uczyli się geometrii!!!  W klasie szóstej razem zagrali mecz! Spotkali się także z najmłodszymi uczniami, którzy zaśpiewali, zatańczyli i zagrali. Podczas wspólnego spotkania nasze koło przedstawiło prezentacje o Nowym Rybiu, najpiękniejszych okolicach Polski i sławnych Polakach.

W następnych dniach goście zwiedzili Limanowe, Wadowice, obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, kopalnię soli w Wieliczce oraz Kraków.

Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania wywieźli z Polski i Nowego Rybia miłe wspomnienia, a szczególnie Megan, Gabrielle, Lucie, Coraline, Jimmy i Frederic, którzy mieszkali podczas pobytu w domach Klaudii Młyńskiej, Kamila Kaja i Klaudii Pączek.

O naszym spotkaniu ukazały się relacje na stronach:

http://www.ug.limanowa.pl/index.php/pl/rada-gminy/4-gmina/1788-miedzynarodowa-wizyta-w-szkole-podstawowej-w-nowym-rybiu

http://limanowa.in/urzedy;miedzynarodowa-wizyta-w-szkole-podstawowej-w-nowym-rybiu,1311.html

http://www.powiat.limanowa.pl/pl/2099/20340/Wizyta-delegacji-Szkół-z-Belgii-Turcji-oraz-Włoch-w-PCIT.html

http://www.tv28.pl/3501-uczniowie-z-belgi-turcji-oraz-wloch-w-pcit

comenius

comenius

comenius

comenius

comenius

comenius

comenius

comenius

comeniuscomenius

comenius

comenius

comenius

comenius

comenius

wtorek, 12 listopada 2013
 
1 , 2