Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
sobota, 10 listopada 2018

Dnia 28 października klasy IV-VIII wybrały się na wycieczkę do Limanowej. W pierwszej kolejności pojechaliśmy do kina, które obecnie znajduje się w  budynku Straży Pożarnej w Łososinie. Oglądnęliśmy tam bardzo ciekawy film pt.: "Dywizjon 303". Wszyscy z zainteresowaniem patrzyli w ekran. Następnie z kina wyruszyliśmy autokarem do muzeum parafialnego w Limanowej, gdzie dowiedzieliśmy się o Bazylice Matki Boskiej Bolesnej- pomniku Konstytucji Trzeciego Maja.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Ziemi Limanowskiej. Mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję dawnej apteki, zbiór dewizek oraz dowiedzieć się o właścicielach dworu Marsów i ministrze Józefie Becku. Potem z panią przewodnik pieszo udaliśmy się na wzgórze Jabłoniec, na którym znajduje się cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Dowiedzieliśmy się, że są tam pochowani żołnierze armii rosyjskiej i austro-węgierskiej. Bardzo dużo osób spoczywających tam jest bezimiennych (nikomu nie udało się ustalić ich tożsamości). 

Wycieczka mimo zimna  była udana, ponieważ zdobyliśmy bardzo dużo informacji o bliskiej nam miejscowości.

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

czwartek, 08 listopada 2018

Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą – Małgorzatą Dudek przygotowali uroczysty apel z tej okazji. Przedstawili prezentację multimedialną "Rola drzew w życiu człowieka"  oraz wyrecytowali wiersze a także śpiewali piosenki związane z tematem.

W związku obchodzonym świętem w ogrodzie szkolnym zostało posadzone drzewo – klon które również jest symbolem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa