Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
piątek, 30 listopada 2018

Na początku listopada Samorząd Szkolny i klasa VIII pod kierunkiem pani Moniki Gurgul zorganizowali loterie fantową, z której cały dochód został przeznaczony na bezdomne psy przebywające w schronisku w Wielogłowach. Dzięki wielkiej hojności wszystkich uczestników udało się zebrać  600 zł, za które zakupiono kilka worków karmy dla psów. 

Od schroniska w Wielogłowach otrzymaliśmy wielkie podziękowania za wsparcie. 

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

 

15 listopada w sali widowiskowej Domu Pielgrzyma przy Bazylice MBB w Limanowej odbył się już XVII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę w kategorii Poezja Patriotyczna reprezentowali Julia Szumańska oraz Ksawery Król z klasy VII.  Przygotowywała ich pani Maria Gąsiorek, której serdecznie dziękujemy. Konkurencja była ogromna, ponieważ uczestników było 26 a utwory musiały pochodzić z pierwszego ćwierćwiecza XX wieku. Jednak wszyscy uczniowie podołali zadaniu. Julii  udało się "pokonać" dużą liczbę osób, ponieważ zajęła II miejsce

Bardzo gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów we wszystkich konkursach :)

poezja

poezja

zdjęcia ze strony https://zss1limanowa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=668#gallery/668

Dokładnie 100 lat temu 11 listopada Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele działań poświęconych tym wydarzeniom. 

Posumowaniem i kulminacją obchodów był dzień 9 listopada 2018 r. Najpierw w uroczystym przemarszu ze sztandarem na czele udaliśmy się do kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Jerzy Kulpa odprawił uroczystą mszę św. w intencji naszej ojczyzny.

Po powrocie do szkoły o 11. 11 zebraliśmy się na sali gimnastycznej by uroczyście odśpiewać 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Była to akcja "Rekord dla Niepodległej" podczas której ok.5 milionów uczniów śpiewało hymn Polski.

Na zakończenie odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli rodzice oraz  przedstawiciele władz gminy Limanowa pani Edyta Król i pan Wojciech Korabik.

Uczniowie z klasy V krótko przedstawili nam jak to się zdarzyło, że Polska zniknęła z map świata i Europy na 123 lata. Podczas akademii zaprezentowały się grupy taneczne oraz chór szkolny. Zostały wręczone nagrody za konkursy recytacji wierszy i pieśni patriotycznych, plastyczny  oraz na prezentację multimedialną.  Następnie w formie prezentacji zobaczyliśmy zdjęcia, które przedstawiały nam działania w których ostatnio uczestniczyliśmy. Po prezentacji Julia i Ksawery z klasy VII przedstawili nam kilka zapisków z kroniki naszej szkoły z lat z lat 1914-1918.

Akademię zakończył przepiękny taniec z flagami.

100lat

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

ak

akademia

akademia

akademia

 

piątek, 23 listopada 2018

W październiku nasza szkoła organizowała różne konkursy związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Były to: konkurs recytacji wierszy patriotycznych, konkurs pieśni patriotycznych, konkurs plastyczny pt. "Droga do wolności"-portret Józefa Piłsudskiego oraz konkurs prezentacji multimedialnej pt. "Sto lat Niepodległej-wolna i niepodległa".

Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej akademii 9 listopada.

Oto wyniki: 

Konkurs recytacji wierszy w kategorii klas IV-VI :

1 miejsce - Giza Beata z klasy IV

2 miejsce - Kolarz Aleksdrana z klasy VI

3 miejsce- - Piechnik Bartłomiej z klasy IV i  Józkowicz Roksana z klasy V

Wyróżnienia otrzymali: Śliwa Adrianna z klasy IV, Świątko Dominika z klasy IV, Kulig Kornelia z klasy V,  Dudek Gabriela z klasy VI

 Konkurs recytacji wierszy w kategorii klas VII-VIII :

1 miejsce - Szumańska Julia z klasy VII

2 miejsce - Tabak Natalia z klasy VIII

3 miejsce - Pawlińska Anna z klasy VII

 

Konkurs pieśni patriotycznej :

1 miejsce: Józkowicz Roksana  i Gogól Zuzanna z klasy V

2 miejsce zajęła -  klasa 1

3 miejsce: Tabak Natalia i Kaja Amelia z klasy VIII

Wyróżnienia za udział :

- uczennice klasy VI : Świątko Patrycja, Kolarz Aleksandra, Kurzeja Martyna, Dudek Gabriela, Papież Laura, Kruczek Patrycja

 Konkurs plastyczny :

1 miejsce:

- Brewczyńska Wiktoria z klasy V

- Kucza Justyna z klasy V

2 miejsce:

- Kwarciak Oliwia z klasy IV

- Świątko Dominika z klasy IV

3 miejsce:

- Pączek Weronika z klasy V

- Stafiński Alan z klasy V

- Pędzik Krystian z klasy IV

Wyróżnienia otrzymali: Tomczyk Urszula z klasy V, Kaja Albert z klasy VI, Kulig Kornelia z klasy V, Tabor Jarosław z klasy VII, Gogól Zuzanna z klasy V, Śliwa Adrianna z klasy IV, Giza Beata z klasy IV, Kolarz Wiktoria z klasy VII, Skiba Karol z klasy IV

 Konkurs prezentacji multimedialnej :

Prace wyróżnione :

- Pączek Weronika z klasy V

- Pawlińska Anna i Szumańska Julia z klasy VII

Uznanie za udział w konkursie:  Brewczyńska Wiktoria z klasy V, Kulig Kornelia z klasy V,  Kucza Justyna z klasy V, Świątko Patrycja z klasy VI, Stafiński Alan z klasy V, Kaja Albert z klasy VI, Dudek Gabriela z klasy VI, Skiba Kamil z klasy IV, Piechnik Karol z klasy VI, Pasoń Stanisław z klasy VI,  Pytel Kinga z klasy VII, Kolarz Wiktoria z klasy VII, Pałka Bartłomiej z klasy V

Wszystkim uczniom gratulujemy !!!

 konkurskonkurs

konkurs

konkurs

konkurskonkurs

konkurs

konkurs

 

piątek, 16 listopada 2018

8. 11. 2018r. w Rupniowie odbył się mistrzostwa gminny Limanowa w tenisie stołowym. Przy stołach spotkało się prawie 40 zawodników i zawodniczek z dwóch kategorii wiekowych, którzy rywalizowali w zawodach indywidualnych i drużynowych.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się wspaniale!

ROCZNIK 2006 I MŁODSI

- I miejsce -Drużyna dziewcząt w składzie: Monika Tabak i Marzena Kwarciak

indywidualnie

I miejsce - Monika Tabak

III miejsce Marzena Kwarciak

 

MŁODZIEŻ SZKOLNEJ Z ROCZNIKA 2003/04/05

III miejsce - drużyna dziewcząt w składzie Julia Tomczyk i Nina Kolarz

 indywidualnie:

- III miejsce - Julia Tomczyk

- II miejsce Kamil Dudek

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis

Dnia 8 listopada w naszej szkole zagościł teatr, który wykonał dla nas przedstawienie pt.: "Wyjść poza schemat".

Tematem spektaklu były zagrożenia czyhające na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. Przedstawiono, że problem cyberprzemocy dotyczy także takich sytuacji jak wyzywanie, straszenie, poniżanie oraz rozpowszechnianie treści, zdjęć i filmów bez zgody właściciela.

Aktorzy bardzo ciekawie przedstawili scenkę. Mogliśmy tam zobaczyć dziewczynę, do której nagle ktoś dzwoni z kilku numerów i się nie odzywa lub puszcza tzw. "sygnały". Dziewczyna próbuję sobie radzić sama z tą sytuacją jednak staje się coraz bardziej niebezpiecznie. Autor tych dziwnych telefonów wysyła SMS, w którym dziewczyna przeczytała coś strasznego... Przeczytała tam, że ta anonimowa osoba dobrze wie, że dziewczyna chodzi codziennie na basen o 18:00 i pyta czy pokaleczyć jej twarz czy też połamać kończyny. Dziewczyna jest coraz bardziej przerażona. Po interwencji jej kolegi okazuje się, że przyczyną nękania jest niewłaściwe zachowanie dziewczyny, która umieściła w internecie ośmieszający film.

Po spektaklu odbyła się rozmowa o radzeniu sobie z taką sytuacją i reagowaniu na nią. Aktorzy  przekonywali, że zawsze trzeba reagować na przemoc bo celem tak naprawdę może być każdy, zarówno oni sami jak i ich bliscy i przyjaciele!

Spektakl był w 100% udany.

teatr

spektakl

teatr

teatr

 

czwartek, 15 listopada 2018

7 listopada odbył się XXI Bieg Niepodległości w Młynnym. Tradycyjnie wzięła w nim udział liczna reprezentacja naszej szkoły. Na szczęście pogoda sprzyjała wszystkim uczestnikom. Na początku został odśpiewany hymn, później krótkie słowo od organizatorów. 500 zawodników z 15 szkół biegało w 14 kategoriach indywidualnych i sztafetach.

 Najlepsi biegacze to:

- Dominik Mucha z klasy V - I miejsce

- Dominik Brewczyński  kl. V - IV miejsce

- Aleksandra Śliwa kl. VIII- IV miejsce

- Julia Szumańska kl. VII- V miejsce

Gratulujemy wyników!!!!

biegi

biegi

 
1 , 2