Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
środa, 20 grudnia 2017

Po raz pierwszy w naszej szkole dnia w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (4-10.12.2017) odbyła się akcja "Godzina kodowania". Podczas zajęć komputerowych i na przerwach w bibliotece szkolnej uczniowie tworzyli pierwsze "programy" z gotowych bloczków rozwiązując różne łamigłówki. 14 uczniów z klas III-V zdobyło certyfikaty "The Hour of Code".

code

code

code

code

piątek, 15 grudnia 2017

Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję charytatywną "Szlachetną Paczka". Zbieraliśmy pieniądze podczas zabawy andrzejkowej. Sklepiki ze słodkościami i upominkami zorganizowały klasy III-VII. Było dużo słodkości przygotowanych przez dzieci i rodziców np. galaretki, ciasta, babeczki, desery. Nie zabrakło też bransoletek, naszyjników i rysunków. Była też loteria fantowa dla klas młodszych. Dodatkowo dużo osób włączyło się w akcję przynosząc do szkoły np pościel, ubrania, produkty spożywcze itp. 

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać około 2800 zł. Za te środki zakupiliśmy potrzebne rzeczy dla wybranej rodziny. Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" z Limanowej przekazali naszą paczkę potrzebującym.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej paczce rodzina będzie szczęśliwa i będzie się jej łatwiej żyło.

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

czwartek, 14 grudnia 2017

W listopadzie biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Do konkursu zgłosiło się około 40 uczniów. Wszystkie prace były bardzo piękne ale tylko 8 uczniów zostało nagrodzonych. Miejsca I-III były następujące:

I - Oliwka Kwarciak z klasy III

II - Gabriela Dudek z klasy V

III - Patrycja Korba z klasy VI

Wyróżnienie otrzymali:

- Adrianna Śliwa z klasy III

- Arkadiusz Kaja z klasy VI

- Kornelia Kulig z klasy IV

- Roksana Józkowicz z klasy IV

Natomiast nagrody specjalne otrzymali najmłodsi uczestnicy konkursu:

- Zuzanna Pałka z klasy I

- Emilia Biros z klasy I

Wszystkim uczestnikom konkursu serdeczne gratulacje !!!

zakładka

zakladka

środa, 13 grudnia 2017

5 grudnia nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci w szkole dzień,  ponieważ przybył do nas św. Mikołaj. Miły gość odwiedził najmłodszych i trochę starczych wręczając prezenty i opowiadając o historii św Mikołaja. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z prezentów.

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

piątek, 08 grudnia 2017

Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez samorząd szkolny. Klasy 0-III bawiły się w godz 12:00-14:15 natomiast klasy starsze czyli VI-VII od godz 16:00 do 19:00.

W trakcie imprezy klasy III-VII z pomocą rodziców zorganizowały sklepiki z ciastami, napojami ciepłymi i zimnymi, babeczkami, ciastkami, ale też z bransoletkami, obrazkami, naszyjnikami itp.  Była także loteria fantowa dla klas młodszych. Wszystkie zebrane pieniądze przekazano na akcje charytatywną "Szlachetna Paczka".

Zabawa wszystkim bardzo się podobała. Wróciliśmy do domu trochę zmęczeni ale zadowoleni.

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

czwartek, 07 grudnia 2017

23 listopada w Rupniowie rozegrane zostały Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiły się następujące szkoły: Męcina nr. 1, Nowe Rybie, Młynne, Wysokie oraz Rupniów. Na początku rozegrany został turniej drużynowy, gdzie zawodnicy walczyli o najlepsze miejsca dla swoich szkół. Następnie odbyły się rozgrywki indywidualne, w którym nagrodzonych zostało trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta drużynowy:

I - Wysokie

II - Nowe Rybie

III - Młynne

IV - Męcina nr. 1

Chłopcy drużynowo:

I - Młynne

II -  Nowe Rybie

III -  Wysokie

IV - Rupniów

V - Męcina nr. 1

W grze indywidualnej:

II - Kacper Józkowicz z klasy VI

GRATULUJEMY!

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis