Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w "Limanowskiej Triadzie Artystycznej", na którą składają się trzy konkursy.

12 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury odbył się "Mały Konkurs Recytacji Poezji Dla Dzieci", w której wzięły udział uczennice klasy IV: Joanna Kulig i Iwona Kołodziej, przygotowane przez panią M. Gasiorek.

Dnia 19 kwietnia odbył się drugi konkurs w ramach Limanowskiej Triady Artystycznej - "Spotkania Śpiewających Dzieci". W konkursie zaprezentowano 31 piosenek w tym "Moja planeta" w wykonaniu: Angeliki Dudek, Klaudii Młyńskiej, Moniki Mucha i Łukasza Dudzica. Zespół "Kanon" przygotowała pani Iwona Gawlak.

występ

 

Dnia 10 maja  w Limanowskim Domu Kultury odbyły się "Prezentacje  Artystyczne Limanowskich Dzieci". W konkursie udział wzięły grupy z terenu gminy i miasta  Limanowa, które prezentowały się w dwóch kategoriach -widowiska  teatralne i zespoły taneczne. Naszą szkołę reprezentował zespół taneczny z klas II i III, przygotowany przez panią Małgorzatę Ryś.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w "Triadzie artystycznej" otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez  Urząd Gminy Limanowa i Limanowski Dom Kultury.

 prezentacje

foto: www.ug.limanowa.pl

 

 

W dniu 16 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kaninie rozegrany został III Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Limanowa. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Piechnik, Klaudia Pączek, Klaudia Bożemska. Najlepiej zaprezentowała się Kinga Piechnik, która zdobyła IV miejsce.

tenis

 

 foto: www.ug.limanowa.pl

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Dnia 22.03.12 uczestniczyliśmy w VI gminnym konkursie o Stanisławie Wyspiańskim, który odbył się w Zespole Szkół w Rupniowie. Startowaliśmy w różnych kategoriach.

W konkursie wiedzy uczestniczyły: Małgorzata Ptaszek i Kinga Pączek.

W konkursie plastycznym -  Aleksandra Tabor i Mariola Kruczek.

W konkursie poezji śpiewanej naszą szkołę reprezentowała Angelika Dudek, która zdobyła specjalne wyróżnienie.

 

konkurs

 

 foto: www.limanowa.in

4 kwietnia odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowana przez samorząd szkolny. Mogliśmy sobie przypomnieć o polskich zwyczajach Wielkiego Tygodnia. Na zakończenie samorząd wręczył nauczycielom obrazki wyszyte przez Małgosię i Kingę z klasy V.

08:58, sylwiap12345 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 kwietnia 2012

W dniu 30 marca 2012r. w Zespole Szkół w Męcinie odbył się  Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Eliminacje  Gminne. Nasza drużyna w składzie: Paweł Kaczmarczyk, Damian Smoroński, Wojciech Tabak zajęła 5 miejsce. Gratulujemy!

W dniu 28 marca 2012 r. w Remizie OSP w Łososinie Górnej odbyły się  Miejsko - Gminne Eliminacje Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkursie wziął udział uczeń klasy IV Sebastian Przechrzta, który zdobył piękny album.

poniedziałek, 02 kwietnia 2012

 

 wiona 3

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był uroczyście obchodzony. Wszyscy go z niecierpliwością oczekiwali. Z okazji powitania wiosny odbyły się liczne konkursy przygotowane przez samorząd szkolny. Nasi jurorzy czyli ksiądz Janusz i pan Grzegorz oceniali wiosenne nakrycie głowy i występy klas. Poziom był tak wysoki, że mieli problemy z werdyktem. W konkursie na wiosenne nakrycie wiosny wszystkie klasy zdobyły pierwsze miejsce.

wiosna

W konkursach plastycznych wzięło udział 24 uczniów, którzy wykonali wiosenne bukiety, malowali wiosnę. Dostali oni obdarowani drobnymi upominkami, ufundowanymi przez samorząd Szkolny. Szczególne wyróżnienie otrzymały: Kinga i Gosia.

Wyniki konkursu "Artystyczne powitanie wiosny":

kat. klas młodszych:

1 miejsce klasa 0

2 miejsce klasa I,II i III

kat.klas starszych:

1 miejsce klasa IV

2 miejsce klasa V

3 miejsce klasa VI.

wiosna 0

wiosna 4

 

 
1 , 2