Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
sobota, 27 kwietnia 2013

Tarnów

24 kwietnia uczniowie z klasy 4, 5 i 6 udali się na wycieczkę do Tarnowa. Jak przystało na polski biegun ciepła w Tarnowie była piękna wiosenna pogoda. Pierwszym
etapem wycieczki była rewia na łyżworolkach pt. "Pinokio". Widowisko
z efektami specjalnymi przedstawiła rosyjska grupa ON ICE & ROLLRER SKATES.

Tarnów

Po spektaklu razem z panią przewodnik zwiedziliśmy różne piękne miejsca
Tarnowa. Wszystkich zachwyciło mauzoleum Józefa Bema, które umieszczone jest na
wysepce w Parku Strzeleckim. Dużo czasu spędziliśmy w bazylice katedralnej,
gdzie oglądaliśmy wspaniałe sarkofagi.

Na rynku tarnowskim spotkała nas miła niespodzianka w postaci projektu „Polska Światłoczuła” i możliwości wykonania zdjęć malowanych światłem.

Do domów wróciliśmy pełni wrażeń.

tarnów

tarnów

tarnów

tarnów

tarnów

tarnówpiątek, 26 kwietnia 2013

miw

18 kwietnia br. w prawie 700 szkołach na terenie całej Polski ponad 22 tysiące uczniów przystąpiło do rywalizacji o tytuł Matematycznego Mistrza Polski. W naszej szkole w mistrzostwach wzięło udział aż 28 osób z klas 3-5. Trudny test złożony z 20 zadań rozwiązywano przez godzinę. Zawody zorganizowała firma ELIMAT w ramach projektu "Matematyka innego wymiaru".

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

miw

Wiecej znajdziesz na stronie

http://www.matematykainnegowymiaru.pl/sn/index.php 

 

środa, 17 kwietnia 2013

10 kwietnia uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie "Młodzież zapobiega pożarom" który odbył sie w domu strażaka w Pisarzowej. Konkurs składał sie z dwóch etapów. Najlepsi po teście pisemnym przechodzili do finału - testu ustnego do którego zakwalifikowało sie tylko 5 osób z każdej kategorii. Najlepiej z naszej szkoły wypadała Katarzyna Szumańska która dosta się do finału i zajeła 5 miejsce.

GRATULUJEMY !!!

Turniej wiedzy pożarniczej

Turniej wiedzy pożarniczej

Więcej zdjęć na stronie

http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1569%3Aqmodzie-zapobiega-poaromq&catid=4%3Agmina&lang=pl 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi umieszczamy ekologiczną wykrślankę.

Dla fanów gier polecamy stronę z ekologicznymi grami.

http://www.eko-fani.pl/gry/

 
 
 

15 kwietnia uczniowie klas IV-VI przystąpili do konkursu "Ogólnopolskie konkursy przedmiotowe EDI" z historii. Uczestnicy dostali 45 minut na rozwiązanie 30 zadań z czterema wariantami odpowiedzi. W najbliższym czasie powiadomimy was o wynikach. Dla najlepszych EDI przygotował atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na kolejne edycje konkursu!

czwartek, 11 kwietnia 2013

5 kwietnia drużyna w składzie Sebastian Przechrzta, Klaudia Młyńska i Katarzyna Szumańska wzięła udział w eliminacjach gminnych XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Konkurs składał się z trzech etapów: testu pisemnego, bardzo trudnego rowerowego toru przeszkód i testu praktycznego z pierwszej pomocy. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce a indywidualnie najlepszy wynik  osiągnęła Katarzyna Szumańska, która zdobyła 5 miejsce.

rowery

 
1 , 2