Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 30 kwietnia 2015

Dnia 29 kwietnia odbyło się w naszej szkole Święto Ziemi, przygotowane przez Ligę Ochrony Przyrody. Najpierw krótkie wiersze i informacje o ekologii zaprezentowali uczniowie klasy VI. Następnie dzieci ze szkolnego koła teatralnego i klasy I poprzez piękne przedstawienie uświadomiły nam do czego prowadzi zanieczyszczanie naszej planety. Występ wzruszył wszystkich.  Uczniów przygotowały Pani Bożenka i Pani Maria Sułkowska a piękną dekoracje przygotowała Pani Jola.

Po zakończonej akademii pani Dyrektor wręczyła dzieciom z klasy I legitymacje Szkolnej Ligi Ochrony Przyrody. Pierwszoklasiści podczas zimy dokarmiały głodne ptaszki.  

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

ziemia

 

27 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Młynnem reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w  VI Mistrzostwach Gminy Limanowa w Tenisie Stołowym dla klas I – III pn. „Maluch 2015”. W zawodach udział wzięło prawie 50 najmłodszych uczniów z czterech szkół – Kanina, Nowe Rybie, Wysokie i Młynne.
III miejsce zdobyli w swoich kategoriach: Filip Tabak i Ania Pawlińska.

Gratulujemy!

tenis

tenistenis

tenis

tenis

tenis

tenis

zdjęcia ze strony ug.limanowa.pl

 

czwartek, 23 kwietnia 2015

Dnia 20.04.2015  odbyła się wycieczka klasy VI do Tauron Arena Kraków na mecz Mistrzostw Świata w Hokeju na lodzie Włochy - Ukraina. W meczu zwyciężyły Włochy wynikiem 2:1 po dogrywce. Mecz był bardzo zacięty i często były kary za niewłaściwe zachowanie.

hokej

hokej

hokej

hokej

hokej

hokej

hokej

środa, 22 kwietnia 2015

Dnia 10.04.2015r. klasa I zaprosiła oddział przedszkolny na imprezę wiosenną, która odbyła się na sali gimnastycznej. Na początku klasa I zaprezentowała przedstawienie kukiełkowe o wiośnie.  Dzieci z klasy I i oddziału przedszkolnego śpiewały piosenki i rozwiązywali zagadki. Potem wspólnie w grupach tworzyli kolorowe plakaty związane z wiosną.

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna


czwartek, 16 kwietnia 2015

Dnia 08.04.2015 w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne, zorganizowane przez SKO pod patronatem  Banku Spółdzielczego w Limanowej. Wzięło w nich udział 30 uczniów z klas IV-VI, uczestników konkursu plastycznego "Moja Moneta".  Uczestnicy zajęć pod kierunkiem Pani Elżbiety Zając- Zbrożek wykonali wiele glinianych płaskorzeźb, monet i plakietek.

sko

sko

sko

sko

sko

sko

sko

sko

sko

sko

skoTagi: sko
20:52, amelcia1221 , Różności
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 kwietnia 2015

Dnia 31.03.2015r. w naszej szkole odbył się "Apel wielkanocny" przygotowany przez szkolną świetlice i chór. Występujący przedstawili bardzo ciekawe i interesujące zwyczaje świąteczne. Ozdobą sali był wyjątkowy stół wielkanocny. Apel zakończyły życzenia od samorządu szkolnego.

apel

apel

apel

apel

apel

apel

apel

apel 

W klasach IV - VI odbył się szkolny konkurs ortograficzny.

Oto najlepsi znawcy ortografii:

I -miejsce Kinga Piechnik kl. V

II - Klaudia Pączek kl. V

III - Sophie Benk kl. V

Kinga reprezentowała naszą szkołę w II Gminnym Turnieju Ortograficznym dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 24.03.2015r. w  Zespole Szkół w Pisarzowej.

Wręczenie nagród konkursu szkolnego odbyło się na apelu wielkanocnym.

ortografia

ortografia

zdjęcia ze strony

http://ug.limanowa.pl/pl/244/2222/rozstrzygniecie-ii-gminnego-turnieju-ortograficznego-dla-uczniow-szkol-podstawowych-.html 

 
1 , 2