Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
wtorek, 25 kwietnia 2017

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Rupniowie  odbył się konkurs recytatorski w ramach XI Gminnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Tabak z wierszem pt. "Bóg wam zapłać, koledzy za miłość dla sceny". Młodzież brała udział w konkursach: poezji śpiewanej, recytacji oraz rysowała prace plastyczne. Po konkursie zorganizowane zostały warsztaty z aktorem. Niespodzianką okazało się spotkanie z Łukaszem Rybarskim, który udzielił wiele pouczających rad. Na zakończenie każdy uczestniki otrzymał nagrodę.

wyspiański

wyspiański

 

Dnia 23.03.2017 roku w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłkę ręczną chłopców. Nasza drużyna bardzo zacięcie walczyła, jednak nie udało się zdobyć miejsca na podium.

Tydzień później także dziewczyny pojechały na zawody piłki ręcznej. Dziewczyny mimo awansu z grupy znalazły się tuż od podium. W dogrywce przegrały walkę o trzecie miejsce. 

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Dnia 07.04.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych, którą przygotowali pani Zuzanna Tobiasz i Ks. Józef Uryga. Na początek była krótka prezentacja związana z drogą krzyżową i św. Janem Pawłem II, podczas której uczniowie zaśpiewali "Barkę''. Poznaliśmy również zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną. 

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

środa, 12 kwietnia 2017
poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Dnia 30 marca dziewczyny z naszej szkoły Julia Szumańska i Anna Pawlińska wzięły udział w konkursie wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się w Pisarzowej. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Do etapu ustnego awansowało 5 najlepszych osób, w tym z drugim wynikiem przeszła Julka. Ostatecznie zajęła IV miejsce. 

straż

straż

straż

straż

straż

Dnia 29.03.17 odbył się Dzień Języka ANGIELSKIEGO.

Uczestnicy kółka języka angielskiego pod kierunkiem Pani Moniki przygotowali wiele atrakcji na ten dzień.

Na początku byliśmy gośćmi w rodzinie angielskiej na popołudniowej herbatce. Poznaliśmy też wiele zwyczajów i symboli Wielkiej  Brytanii. Naszą szkołę odwiedzili: jako pierwsza Królowa Elżbieta II, następnie William Szekspir, zespół The Beatles, detektyw Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel Watson, najlepsi piłkarze angielscy oraz biegacze z naleśnikami.

Następnie mogliśmy zobaczyć inscenizację "Królewny Śnieżki i 8 krasnoludków" w wersji angielskiej. Przedstawienie było ciekawe i wszystkim się spodobało. 

Odbył się także konkurs piosenki angielskiej.  Po angielsku śpiewali: Roksana Józkowicz, Wiktoria Brewczyńska, Beata Giza, Adrianna Śliwa, Weronika Pączek, Kornelia Kulig, Natalia Tabak, Patrycja Korba, Anna Pawlińska i Wiktoria Kolarz. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy.

 Na zakończenie odbyło się  wręczenie nagród w konkursie "Symbole Wielkiej Brytanii". 

klasy II-III

I miejsce- Wiktoria Brewczyńska oraz Dominik Brewczyński

II miejsce- Adrianna Śliwa oraz Julia Karcz

Wyróżnienia:

Bartłomiej Pałka

Dominika Mucha

Weronika Pączek

klasy IV-VI

I miejsce- Anna Pawlińska oraz Arkadiusz Kaja

II miejsce- Klaudia Karcz

III miejsce- Wiktoria Kolarz

 

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

angielski

poniedziałek, 03 kwietnia 2017

Wpisz nazwiska sportowców!

20:40, julcia6565
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2