Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 31 maja 2012

mama1

W czwartek (24.05) w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Matki". Podczas uroczystości klasy 0-3 zaprezentowały wiersze i piosenki, klasa 1 i 2   przedstawienie "Wszystko Dla Mamy", klasa 4-kabaretową wersję bajki  "Kopciuszek". Wystapił także chór szkolny "Kanon", grupa taneczna z klasy II i III a na organach grały Iwona, Klaudia i Ola.

mama2

mama3

mama4

mama5

 Najwiekszy aplauz wzbudził występ koła cyrkowego prowadzonego przez pana Grzegorza Małojło. Młodzi cyrkowcy zaprezentowali mamom żonglerkę piłeczkami, kółkami, maczugami, talerzami i diabolo oraz chodzenie na szczudłach. Na zakończenie obsypali wszystkich zgromadzonych konfetti.

mama6

mama7

mama8

mama9

Każda mama otrzymała od swoich pociech mnóstowo całusów, życzeń oraz oczywiście własnoręcznie wykonane laurki. Imprezę zakończyło wspólne spotkanie mam przy kawie i ciastku.

 

poniedziałek, 28 maja 2012

wyc1

Dnia 22.05.12 odbyła się wycieczka do Krakowa w której, wzięli udział uczniowie klas IV-VI.  W Cinema City Bonarka  zostaliśmy oprowadzeni po 5 salach i oglądnęliśmy 6 seansów. Tytuł całej serii nosił nazwę "4 Żywioły''. Wszystkim najbardziej spodobała się sala ruchu,w której siedząc w ruchomych fotelach przekonaliśmy się jak woda kontroluje i kształtuje nasze życie. W sali 3D dowiedzieliśmy się, dlaczego kontynenty poruszają się a wulkany wybuchają. Swoją wiedzę o 4 żywiołach mogliśmy sprawdzić w sali interakcji. Najlepsi gracze zostali nagrodzeni dyplomami.  Po trzech godzinach pełnych wrażeń posililiśmy sie w McDonaldzie i KFC.

wyc2

wyc3

wyc4

Następnym etapem wycieczki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie mogliśmy m.in. oglądnąć panoramę Krakowa z wieży kościelnej. Dużym powodzeniem cieszyły się oczywiście pobliskie kramy.

Do Nowego Rybia wróciliśmy bez przygód z pełnymi brzuchami i pustymi portfelami.

wyc5

wyc6

 

 

Dn. 19 maja w sobotę odbyło się podsumowanie konkursu "Jan Paweł II - patron najgodniejszy" w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie (gmina Poronin). W uroczystości wzięli udział uczniowie z naszej szkoły, pani Maria Gąsiorek przygotowywująca ich do konkursu oraz pan Kazimierz Pączek - tata jednej z uczennic. W trakcie podsumowania uczniowie z Zębu zaprezentowali występy artystyczno-ludowe przedstawiające życie Jana Pawła II. Nagrody  książkowe wręczał wójt gminy Poronin.

zab 

 

sobota, 26 maja 2012

wystawa1

Klasa IV wraz z wychowawczynią odwiedziła  Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu. Uczniowie  obejrzeli wystawę poświęconą ofiarom niemieckiego  nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück pod hasłem: "Jeśli  echo ich głosów umilknie - zginiemy". Zapoznali się z historią obozu Ravensbrück, tragicznym losem  więzionych i okrutnymi praktykami pseudomedycznymi dokonywanymi na polskich  więźniarkach. Wystawę wypożyczono z Muzeum  Lubelskiego.

wystawa2

poniedziałek, 21 maja 2012

GMINA1

16 maja w szkolnej hali w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w mini piłce nożnej "7 piłkarskie" chłopców. W finale wzięły udział reprezentacje ze szkół rodstawowych z: Rupniowa, Nowego Rybia, Stara Wieś I, Stara Wieś II, Kłodne i Męcina I. Po zaciętej walce wygrało Nowe Rybie!!!.  Zwycięzców przygotowywała oczywiście  Pani Jadwiga Kowalczyk.

Nasza drużyna będzie reprezentowała Gminę Limanowa w MISTRZOSTWACH POWIATU, które odbędą się 24 maja w Kamienicy.

Artykuły o naszym sukcesje ukazały się na stronach: limanowa.in i Gminy Limanowa:

http://limanowa.in/sport;nowe-rybie-najlepsze-w-quot-7-pilkarskichquot,9887.html

http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1140%3Amistrzostwa-gminy-limanowa-w-mini-pice-nonej-q7-pikarskieq&catid=3%3Asport&Itemid=81&lang=pl

GRATULUJEMY

gmin2

gmin3

foto: www.ug.limanowa.pl

środa, 16 maja 2012

 mecz1

10 maja  w naszej szkole odbyły się eliminacje do Mistrzostw Gminy Limanowa w Mini Piłce Nożnej "7 piłkarskie". Uczestniczyły w nich szkoły: Nowe Rybie, Rupniów, Młynne i Pasierbiec. Niestety nie okazaliśmy się gościnni i wygraliśmy wszystkie mecze! Chłopcom sprzyjał oczywiście gorący doping miejscowych uczniów i nauczycieli. Najwięcej goli strzelili: Adrian Korta i Konrad Król z V klasy.

A o to wyniki eliminacji:

1. Nowe Rybie

2. Rupniów

3. Młynne

4. Pasierbiec.

Do następnego etapu awansowały szkoły w Nowym Rybiu i Rupniowie. GRATULUJEMY!

 mecz2

10 maja gościlismy również małych piłkarzy z klubu LKS Smolnik Męcina, którzy wraz z naszymi reprezentantami z klas I-III wzięli udział w eliminacjach do XII Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Niestety zarówno chłopcy jak i dziewczyny przegrały mecze i to goscie będą reprezentowali naszą gminę w dalszych rozgrywkach.

mecz3

mecz4

 

poniedziałek, 14 maja 2012

Oto najlepsi matematycy startujący w konkursie matematycznym Kangur 2012:

Kategoria Żaczek: 1. Piechnik Kinga - 70p

Kategoria Maluch. kl. III: Przechrzta Jakub - 51,25 p; kl. IV : 1. Brewczyńska Klaudia - 84,5. 2. Piechnik Mateusz- 83p.

Kategoria Beniamin: kl. V: Tabak Wojciech- 60p. kl. VI - Monika Mucha - 88,75 2. Kaczmarczyk Paweł - 78,5p

Wyróżnienie w konkursie otrzyma Monika Mucha z kl. VI.

 
1 , 2