Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
środa, 31 maja 2017

W dniach 04.-11 maja 10 uczniów pod opieką pani Bożeny Chlipała wyjechało na „zieloną szkołę” do miejscowości Dźwirzyno nad morzem. Wycieczka była zorganizowana przez szkołę w Kamionnej. Oto relacja  niektórych uczestników wycieczki:

Z mojej wycieczki podobało mi się jak chodziliśmy nad morze. Bardzo udała nam się pogoda. Mieliśmy bardzo blisko na plażę, gdzie zbieraliśmy muszelki. Pływaliśmy statkiem, jeździliśmy do ciekawych miejsc np. byliśmy w Kołobrzegu na molo. Widzieliśmy również taki kościół, który był wybudowany nad morzem, a teraz zostałam tylko jedna ściana. Ta wycieczka była udana!!! Roksana klasa III

Najbardziej z naszej wycieczki podobało mi się to, że było tam dużo fajnych osób. Podobało mi się też to, że chodziliśmy na basen i na plażę. Ciekawe było też zbieranie muszelek. Natalia kl. VI

Najbardziej z wycieczki na którą pojechałam podobało mi się jak płynęliśmy statkiem i zbieraliśmy muszelki. Było tam mnóstwo fajnych ludzi z którymi szybko się zaprzyjaźniłam. Mieliśmy duże ognisko z kiełbaskami. Odbyła się też dyskoteka. Codziennie rano mogliśmy grać w siatkówkę z innymi szkołami. Do tych zabaw przyłączali się też nauczyciele. Ta wycieczka była bardzo udana. Julia kl. VI

morze

morze

morze

 morze

morze

 morze

morze

morze

morze

morze

morze

morze

 

czwartek, 25 maja 2017

18 maja 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej odbyło się rozdanie nagród w trzech konkursach plastycznych zorganizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej. Konkursy te dotyczyły szkodliwości palenia, a wzięło w nich udział: 152 dzieci z klas I – III; 63 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz 109 dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych powiatu limanowskiego.

Jedynym laureatem z naszej szkoły został Jakub Młyński który zdobył I miejsce w konkursie klas IV - VI "Świeży oddech, jasna cera, po tym poznasz non - smokera".

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

Dnia 12 maja w szkolnej bibliotece z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania". Wzięło w nim udział 12 uczniów klas II-III oraz 14 uczniów klas IV-VI. Uczestnicy konkursu musieli sobie wybrać jeden fragment ulubionej książki i pięknie ją przeczytać. Do finału zostało zakwalifikowanych 10 najlepiej czytających.

Uroczyste obchody Tygodnia Bibliotek odbyły się 15 maja 2017r. Wzięła w nich udział pani Bogumiła Stanisławczyk- bibliotekarka filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu, która zachęciła dzieci do odwiedzin w Bibliotece Publicznej oraz przeczytała swoją ulubioną baśń.  Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac uczniów klas IV-VI wykonanych pod kierunkiem pani Marii Gąsiorek w ramach projektów klasowych: kl. IV- „Książka godna polecenia”, kl. V- „Nasze lektury”, kl. VI – „Kampania na rzecz książki”.

Głównym punktem imprezy był finał konkursu „Mistrz Pięknego czytania”. Finaliści czytali wybrane utwory swoim młodszym kolegom z oddziału przedszkolnego i klas II i III.

Mistrzami czytania zostali:

Klasa II- Oliwia Kwarciak

Klasa III – Dominik Brewczyński

Klasa IV – Patrycja Kruczek

Klasa V- Julia Szumańska

Klasa VI - Natalia Tabak

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a najlepsi dyplomy i nagrody książkowe.

 czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanieczytanie

czytanie

czytanie

czytanie

poniedziałek, 22 maja 2017

15 maja 2017r  drużyna chłopców z naszej szkoły po przejściu eliminacji pojechali do Męciny na rywalizację o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w piłce nożnej. Po ciężkiej i wyczerpującej walce zdobyli II miejsce. Oto wyniki końcowe:

I miejsce - SP Mordarka

II miejsce - SP Nowe Rybie

III miejsce - SP  Męcina nr. 2

IV miejsce - SP Stara Wieś nr. 1

Udział: SP Rupniów, SP Siekierczyna nr. 2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

więcej zdjęć: http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/chlopcy-z-mordarki-mistrzami-gminy-w-pilce-noznej-szkol-podstawowych

poniedziałek, 15 maja 2017

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Z okazji tego święta szkolne koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt.: "Zielony Kapturek i Leśne Ludki". 

Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Życie w morzach i oceanach", "W górach i lasach" oraz "Świat bajecznie piękny motyli i kwiatów".

Wyniki klasy 0

1 miejsce-Natalia Matras

2 miejsce- Jakub Matras

3 miejsce- Zuzia Palka

Wyniki klas II-VI

1 miejsce- Mateusz Sajak

2 miejsce- Oliwia Kwarciak

3 miejsce-Wiktoria Kolarz

 

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

środa, 10 maja 2017

Dnia 27.04.2017r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasę VI pod kierunkiem pani Grażyny Krzyściak i pani Marii Gąsiorek. Przybliżono nam historię uchwalenia konstytucji oraz przedstawiono planowanie podziału naszego kraju przez Rosję, Austrię oraz Prusy. 

3 maja

3 maja

3 maja

3 maja

3 maja

czwartek, 04 maja 2017
 
1 , 2