Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
piątek, 29 czerwca 2012

klasa V

kibice

28 czerwca 2012r. po raz ostatni w naszej szkole pojawili sie uczniowie klasy VI. Podczas uroczystej akademii z udziałem rodziców pożegnali ich na sportowo piatoklasiści. Również klasa VI przygotowała krótki program artystyczny. Na zakończenie uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły a Monika Mucha i Angelika Brewczyńska - świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Pożegnaniom nie było końca, polało się morze łez. Klasa VI ofiarowała na pamiątkę dla młodszych kolegów gry planszowe. Dziekujemy i życzyny im sukcesów w gimnazjum.

klasa VI

pożegnanie

podziekowania

gimnazjaliści

 

wtorek, 26 czerwca 2012

Wreszcie po bardzo dłuuuugich pracach redakcyjnych ukazał się nowy numer naszej gazetki (w formie papierowej). Tym razem skorzystaliśmy z internetowej platformy Redakcja on-line, która działa w ramach projektu "Media Junior". Zmienił się format (i niestety cena) ale mamy nadzieję że gazetka będzie się podobała. Wersje elektroniczna znajduje się na stronie projektu:

http://press.juniormedia.pl/paper/newspapers/#

niedziela, 24 czerwca 2012

disco1

disco2

Dnia 21.06.12 w naszej szkole odbyła się ostatnia w tym roku dyskoteka zorganizowana przez samorząd szkolny. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VI. Rolę DJ grała Pani Iwona Gawlak, która korzystając ze szkolnego sprzętu puszczała największe hity muzyczne. Efekty świetlne zapewniły przechodzące burze. Mimo to wszyscy świetnie się bawili.

DJ

makarena

piątek, 22 czerwca 2012

 biwak

huśtawka

Dn. 18 - 19.06.12 przyjechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Pod Ostrą. W biwaku wzięli udział uczniowie klas III i IV oraz kolo redakcyjne z kl. V. Czekała na nas świetna zabawa.  Graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną, tenis stołowy, podchody a najwiekszą atrakcją była huśtawka. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Za to nocą zapewniliśmy opiekunom wiele wrażeń, gdyż z powodu "strasznej opowieści" pani Iwony nie każdy mógł spokojnie spać.

tenis

piłka nożna

 Następnego dnia po porannej pobudce (godz.4.30), zjedzeniu śniadania, meczu piłki nożnej o 5.00 czekała nas kolejna atrakcja! Wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną Pod Ostrą. Czekał na nas przewodnik, który podczas wędrówki wytłumaczył i przypomniał nam wiele interesujących, leśnych ciekawostek. Podczas spaceru przez las bystre oczy dzieci zapewniły nam obfity zbiór grzybów. Do domu wróciliśmy wykończeni, ale bardzo zadowoleni.

ścieżka

super grzyby

odpoczynek

czwartek, 21 czerwca 2012

drużyna ministrantów

W dniu 9.06.2012 reprezentacja ministrantów z parafii Nowe Rybie wzięła udział w II Turnieju o Puchar Beskidu Sądeckiego rozgrywanego na boiskach Sandecji Nowy Sącz. Drużyna udała się do Nowego Sącza pod opieką ks. Janusza Liszka wikariusza parafii Nowe Rybie.

W turnieju brało udział 16 drużyn, które podzielono na cztery grupy. Drużyna Nowego Rybia znalazła się w grupie B razem z drużynami Matki Bożej Niepokalanej z Nowego Sącza, Kaniny i Lubczy. W fazie grupowej drużyna zajęła 2 miejsce pokonując drużyny z Nowego Sącza i Lubczy. O pierwsze miejsce Nowe Rybie przegrało z Kaniną.

W fazie pucharowej drużyna Nowego Rybia trafiła na drużynę z parafii Brzeżna. Mecz zakończył się porażką. Na pociechę pozostaje wiadomość, że Brzezna zajęła w całym turnieju drugie miejsce.

W całym turnieju chodziło o dobrą zabawę i sportową rywalizację. Wynik pozostawał sprawę drugorzędną.

Sebastian udziela wywiadu

wywiad

mecz

środa, 20 czerwca 2012

zakretki

Samorząd szkolny przeprowadził charytatywną akcję zbierania zakrętek dla chorego Kuby podopiecznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Zakręcona akcja cieszyła się wielkim powodzeniem. Zebraliśmy 22 182 zakrętki, które pozwolą wysłać Kubę na turnus rehabilitacyjny. 

Oto wyniki konkursu klasowego:

Miejsce I    klasa II - 2550 - średnia 365

Miejsce II   klasa III - 3788 - średnia 270,57

Miejsce III - klasa IV- 5604 - średnia 254,72

Miejsce IV - oddział przedszkolny - 5270 - średnia - 229,13

Miejsce V- -klasa V - 3198 - średnia 159,9

Miejsce VI - klasa VI - 1772 - średnia 98,44

Wszystkim zbierającym w imieniu Kuby bardzo dziekujemy!

akademia

klasa I

11 czerwca z udziałem rodziców odbyło sie podsumowanie projektu "Nie pal przy mnie proszę". Był to projekt związany z profilaktyką antytytoniową a zainicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Projekt w naszej szkole realizowany był od stycznia do czerwca. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. W czasie zajęć warsztatowych uczniowie zostali poinformowali, że palenie jest dla człowieka niebezpieczne i szkodliwe. Poszerzali wiedzę na temat zdrowego trybu życia, uczyli się odpowiedzialności za własne zdrowie oraz radzenia sobie w trudnej sytuacji.

Podczas akademii uczniowie przedstawili wnioski z zajęć w postaci wierszy i piosenek. Odbyło się także podsumowanie konkursu plastycznego. Wyróżnienia zdobyli: Katarzyna Szumańska kl. IV, Patrycja Paczek kl. III, Kacper Piechnik kl. III, Kinga Piechnik kl. II, Michał Wąsowicz kl. I i Amelia Kaja kl. I.

pokaz żonglerki

prace plastyczne

 

 
1 , 2