Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 29 czerwca 2015

26 czerwca zakończyliśmy pracowity rok szkolny 2014/2015. Po mszy św. odprawionej przez ks. Józefa w kościele parafialnym uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez klasę III. Najbardziej wyczekiwanym momentem było wręczanie nagród i wyróżnień przez panią Dyrektor Marię Gąsiorek. Nagrody otrzymali uczniowie za: "Świadectwa z paskiem", piękne zeszyty, wzorowe czytelnictwo, aktywną pracę w samorządzie i kołach zainteresowań, 100 % frekwencję, wyniki w konkursach "Świetlik", "Edi", "Superfarmer", "Synapsik", najaktywniejsi w SKO. Wyróżnieni zostali przez Panią Dyrektor także nauczyciele i pracownicy obsługi.

Po akademii wychowawcy wręczyli świadectwa i mogliśmy udać się na zasłużony odpoczynek.

koniec

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

koniec roku

 

25 czerwca klasa VI podczas uroczystej akademii pożegnała się z wychowawcą Panią Marią Sułkowską, panią Dyrektor Marią Gąsiorek, nauczycielami, młodszymi kolegami oraz z pracownikami szkoły. W uroczystości wzięli udział także zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Kazimierz Basista, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Starym Rybiu wraz z panią Dyrektor Lucyną Szołdrowską- Bieda oraz rodzice uczniów klasy VI. Mimo kabaretowego programu artystycznego nie obyło się bez wzruszeń. Na pożegnanie z "latami dzieciństwa" szóstoklasiści otrzymali plecaki od klasy V oraz świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Świadectwa z wyróżnieniem uzyskali: Ewa Kaja, Weronika Dudek, Aleksandra Pietrzak, Patrycja Pączek, Filip Kaciczak oraz Jakub Przechrzta. Rodzice wzorowych uczniów zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi.

pozegnanie

pożegnanie

pozegnanie

pozegnnie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

pozegnanie

 

 

piątek, 26 czerwca 2015

Dnia 19.06.2015 roku  w bibliotece szkolnej odbył się turniej w grę Superfarmer, w którym wzieło udział 24 uczniów z klas III-VI. Zawody odbyły się w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał. Po emocjonujących grach Mistrzem Szkoły została Dorota Kumańska z klasy V.

1.Dorota Kumańska kl. V

2.Kacper Piechnik kl.VI

3.Julia Tomczyk kl.IV

4. Ewa Kaja kl. VI

Finaliści zostali nagrodzeni grami planszowymi firmy Granna, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i korony. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Turniej zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z firmą Granna.

superfarmer

superfarmer

superfarmer

superfarmer

superfarmer

suprfarmer

superfarmer

superfarmer

 

wtorek, 23 czerwca 2015

Dnia 17 czerwca uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę zorganizowaną przez Ks: Józefa i Panią Jolantę. Spod szkoły wyruszyliśmy o godz 8.00. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie " Muzeum Sztuki Ludowej" w Paszynie, gdzie podziwialiśmy rzeźby i obrazy na szkle wykonane przez mieszkańców tamtejszej wioski. Następnie poszliśmy  do kościoła i tam ksiądz proboszcz opowiedział nam historię tego budynku.

Z Paszyna pojechaliśmy do Wysowej gdzie było źródełko z bardzo zdrową wodą, każdy mógł jej spróbować. Teraz zaczęła  się najtrudniejsza część naszej wyprawy. Pierwszą górą jaką zdobyliśmy była "Święta" Góra Jawor, gdzie była położona w lesie cerkiew. Po wyjściu na sam szczyt mogliśmy  podziwiać widoki słowackich gór i wiosek. Po zwiedzeniu tamtejszych okolic ruszyliśmy w dalszą drogę.

Następnym punktem wycieczki była góra Jaworze (882 m) w Beskidzie Niskim z platformą widokową. Droga była trudna i męcząca ale większość wytrwała i doszła na samą górę. Widoki były piękne i warte wspinaczki. Ostatnim punktem naszego planu był zwiedzenie kamiennego mostu Stacha, który wybudował własnymi rękami 58 letni  mężczyzna. 

Do domu wróciliśmy po godzinie 18.00. Wszyscy byli zmęczeni ale jednak szczęśliwi.

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

wysowa

Tagi: wycieczka
21:43, karolina1248 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 czerwca 2015

Dnia 09.06.2015 roku odbył się konkurs przyrodniczy pod tytułem "Moja mała Ojczyzna", którego organizatorem było stowarzyszenie "Razem dla Regionu". W rywalizacji wzięło udział 238 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych powiatu limanowskiego. naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klasy IV i V.

razem

razem

razem

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Dnia 09.06.2015r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem Marcinem Janik, pod tytułem: "Himalaje indyjskie - zapomniane królestwa na dachu świata". pan Marcin pokazywał slajdy z podróży po Himalajach i opowiadał o ludziach, zwyczajach oraz religiach (np. buddyzm, islam).

himalaje

himalaje

himalaje

himalaje

himalaje

himalaje

himalaje

himalaje

 

wtorek, 09 czerwca 2015

28 maja w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej odbyła się VIII Powiatowa Spartakiada Specjalna. W imprezie wzięło 80 dzieci niepełnosprawnych dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Limanowa.  W zawodach z naszej szkoły wzięli udział Weronika i Karol.

spartakiada

spartakiada

spartakiada

spartakiada

spartakiada

Więcej zdjęć na stronie www.ug.limanowa.pl

 

Tagi: sport
20:57, amelcia1221 , Sport
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2