Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
wtorek, 28 października 2014

Dnia 10 października  odbyła się wspaniała wycieczka w okolice Ciężkowic. Organizatorem i przewodnikiem był ksiądz Józef Uryga. Podróż była dość długa, niestety niektórzy mieli problemy żołądkowe spowodowane nadmiernym spożyciem:

- chipsów

-coca coli (pepsi)

- i innych słodyczy. :)

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był rezerwat "Skamieniałe miasto" w Ciężkowicach. W  Wąwozie czarownic ksiądz przyjął "Chrzest Niagary". Potem mieliśmy możliwość podziwiania wielu skał o różnych kształtach i nazwach (np. Piramida, Grunwald, Baszta Paderewskiego, Czarownica). Na niektóre wchodziliśmy lub przeciskaliśmy się przez różne szczeliny.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w pasiece "Sądecki Bartnik" w Stróżach. Tam odpoczywaliśmy, mogliśmy pobawić się na placu zabaw, odwiedzić mini zoo oraz różnorodne ule.

Z Bartnika pojechaliśmy nad zalew Klimkówka, gdzie niestety zgubiła się nasza pani Marysia. Na wyprawę ratunkową udał się oczywiście niestrudzony ksiądz Józef:) Nad Zalewem Klimkówka kręcono fragmenty filmu "Ogniem i Mieczem".

Na zakończenie wycieczki w miejscowości Łosie zwiedziliśmy cmentarz polsko-łemkowski oraz drewnianą cerkiew. Tam wysłuchaliśmy historii tej cerkwi. 

 Do domów przyjechaliśmy bardzo zadowoleni ale też zmęczeni. Wycieczka była bardzo udana:)                                                   

 wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

Tagi: wycieczka
22:22, karolina1248 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 października 2014

15 października był dniem bardzo oczekiwanym dla 11 pierwszaków. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły.

Najpierw razem z rodzicami i Panią Wychowawczynią pierwszaki posadzili drzewka przy nowym placu zabaw. Sadzonki ofiarowało Nadleśnictwo Limanowa w ramach Święta Drzewa a prace  nadzorował Pan leśniczy Jakub Zygarowicz. Następnie  podczas akademii pierwszoklasiści pochwalili się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Po części artystycznej złożyli ślubowanie a pani dyrektor pasowała ich na uczniów szkoły.

Było to dla nich bardzo radosne wydarzenie, zyskali dzięki temu legitymacje szkolne i kilka ciekawych prezentów od rady rodziców.

klasa I

klasa I

klasa I

klasa I

klasa1

klasa I

klasa I

klasa1

klasa I

klasa I

klasa1

 

czwartek, 16 października 2014

           W dniu 15.10.2014 odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela przygotowany przez samorząd szkolny pod kierunkiem pani Marii Sułkowskiej. Podczas akademii nasi pedagodzy i zaproszeni goście mogli wysłuchać wielu piosenek i wierszyków. Wystąpiła też grupa taneczna. Nauczyciele oraz pracownicy szkolni otrzymali piękne laurki z życzeniami. Największe wrażenie wywołała laurka "Gigant" wykonana przez klasę II.

dzień nauczyciela

dzień nauczyciela

 

dzień nauczyciela

dzień nauczyciela

dzień nauczycieladzień nauczyciela

dzień nauczyciela

klasa1

dzień nauczyciela

 

 

środa, 15 października 2014
poniedziałek, 13 października 2014
niedziela, 05 października 2014

We wrześniu został wybrany nowy samorząd szkolny!

Opiekunem została pani Maria Sułkowska, a w skład zarządu samorządu wchodzą:

  Przewodniczący - Ewa Kaja

  Zastępca - Kinga Piechnik

  Sekretarz - Filip Kaciczak

  Skarbnik - Ola Pietrzak

  Członek - Natalia Tabak

  samorząd szkolny

czwartek, 02 października 2014