Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 29 października 2015

21 października 2015 r w  Szkole Podstawowej  im. Świętego Józefa w Krosnej odbył się III
Powiatowy Konkurs Krajoznawczo – Ekologiczno – Przyrodniczy. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o powiecie limanowskim, jego geografii, faunie i florze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i polegał na rozwiązaniu testu wyboru zgodnie z wymienioną wyżej tematyką (30 punktów) oraz strzelaniu z wiatrówki (10 punktów). Naszą szkołę reprezentowała Julia Tomczyk z klasy V, która zdobyła wyróżnienie zajmując IX miejsce. Julia ze strzelania miała 8,4 punktów czyli strzelała bardzo dobrze.

konkurs

konkurs

konkurs

Z okazji 50-lecia oddania budynku szkoły Gazetka "Plusk" ogłasza konkursu NA NAJŁADNIEJSZY WIERSZ  O SZKOLE!

Wiersz musi mieć minimum 2 zwrotki i być poświęcony naszej szkole.

Najlepsze wiersze dostaną opublikowane w naszej gazetce. Wiersze można oddawać do 10 listopada do biblioteki szkolnej.

Na najlepszych poetów czekają nagrody!

piątek, 23 października 2015

  Dnia 14.10.2015r. mimo dnia wolnego od nauki do naszej szkoły przybyło wielu gości: emerytowani nauczyciele,  pracownicy oraz rodzice i uczniowie klasy I.

Występy rozpoczął samorząd szkolny, który złożył życzenia nauczycielom, a chór zaśpiewał piosenkę "14 października". Każdy nauczyciel otrzymał słodki prezent.

Następnie odbyło się ślubowanie klasy I. Pierwszaki pod kierunkiem pani Agaty Jaworskiej zaprezentowali program artystyczny. Pani dyrektor pasowała ich na uczniów i wręczyła im legitymacje i upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy i PZU.

Kolejnym punktem była krótka prezentacja klasy IV  z okazji Święta Drzewa. Nadleśnictwo Limanowa ofiarowało z tej okazji  naszej szkole 14 drzewek, które zostaną posadzone przez pierwszoklasistów, gdy pogoda na to pozwoli.

Na zakończenie rodzice przygotowali pierwszakom słodki poczęstunek, a Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli na spotkanie przy kawie.

d.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

dz.naucz

 

W dniu 07.10.2015r. odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Przypomnieli nam przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznego zachowania. Klasa I z panią policjant otrzymała kurs bezpiecznego poruszania się po drodze, w tym celu wybrali się na przejście dla pieszych. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała uśmiechnięte odblaski ufundowane przez PZU.

odblaski

odblaski

odblski

odblaski

odblaski

odblaski

odblaski

 

wtorek, 13 października 2015
poniedziałek, 12 października 2015

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" 29 września 2015r. odbył się w naszej szkole XV Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Najpiękniejsze wiersze i bajki klasom młodszym czytali: Pani Bogumiła Stanisławczyk z Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu, Sołtys wsi Nowe Rybie- Pan Jan Myszka, Pani Zofia Sternal emerytowana nauczycielka, rodzice: Pani Renata Pasoń i Pani Renata Młyńska, sekretarka -Pani Klaudia Kasińska, wychowawczyni klasy II- Pani Bożena Chlipała oraz uczniowie z klasy V i VI. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali słodkie upominki od Państwa Młyńskich.

Imprezę czytelniczą zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z Biblioteką Publiczną w Nowym Rybiu.

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

piątek, 09 października 2015

Po wycieczce szkolnej na klasę V czekała miła niespodzianka. Okazało się że pojawił się malutki chomik. Nasz pan Dyzio okazał się być panią Dyziową. W pierwszych dniach było trudno go zauważyć, bo mama go pilnowała. Ale teraz mały chomik rośnie jak na drożdżach a my się z tego bardzo cieszymy.

chomik

chomik

chomik

chomik

chomikchomik

Tagi: chomik
19:24, julcia6565 , Różności
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2