Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
piątek, 27 października 2017

Dnia 18 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Limanowej z klasą I. W trakcie prezentacji uczniowie klasy I i III dowiedzieli się dużo o oszczędzaniu i poznali historię banku. Następnie uczestniczyli w quizie z nagrodami.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy I otrzymali z rąk opiekuna SKO - Pani Bożeny Chlipała -książeczki oszczędności a od przedstawicielek banku - drobne upominki.

sko

sko

sko

sko

sko

sko

sko

sko

poniedziałek, 23 października 2017

Dnia 12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział obecni i emerytowani pracownicy szkoły oraz rodzice klasy I.  Na początek uczniowie z klasy V i VI oraz szkolny chór złożyli pedagogom życzenia pięknie recytując wiersze i śpiewając piosenki. Samorząd szkolny ofiarował nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

Następnie klasa I zaprezentowała swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Wszystkim gościom najbardziej podobał się zatańczony przez pierwszaków polonez.

W obecności sztandaru szkoły wszyscy uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie a pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały akt pasowania i swoje pierwsze legitymacje szkolne. Widać było że wszyscy z tego powodu bardzo się cieszyli. 

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

dz. nauczyciela

piątek, 06 października 2017

Dnia 21 września wszystkie chętne osoby z klas IV - VII wzięły udział w wycieczce na Śląsk. Musieliśmy wstać bardzo wcześnie, ponieważ wyjazd był już o godz. 6:15. Po ponad trzygodzinnej jeździe autobusem dotarliśmy do Muzeum Ognia w Żorach. Najpierw obejrzeliśmy film o ogniu i jego roli. Dostaliśmy także karty z zadaniami i małe ołóweczki. Musieliśmy chodzić po kilku multimedialnych salach, robić różne ciekawe doświadczenia, czytać informacje i rozwiązywać zadania. Potem kto chciał sprawdził sobie czy ma dobrze rozwiązane zadania.

Głównym etapem wycieczki była kopalnia węgla "Guido" w Zabrzu. Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy i każdy otrzymał kask. Najpierw zjechaliśmy windą na poziom 320 m pod ziemią,  gdzie w podziemnej  restauracji   mogliśmy kupić sobie coś do jedzenia, picia lub pamiątki.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszej części kopalni-czyli poziomu 170 m, gdzie zobaczyliśmy stajnie dla koni pracujących w kopalni oraz dowiedzieliśmy się o zagrożeniach czyhających na górników i kulcie św. Barbary. Na poziomie 320 m zobaczyliśmy wielkie i głośne maszyny górnicze oraz przejechaliśmy się elektryczną kolejką podwieszaną.

Po 4 godzinach w kopalni wyjechaliśmy na powierzchnię. Do domu wróciliśmy późno i zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

żory

żory

żory

żory

żory

żory

żory

żory

żory

żory

żory

żory

żory

Tagi: wycieczka
11:22, julka1940 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »

Tradycyjnie we wrześniu  wybieraliśmy samorządy klasowe i szkolny. W roku szkolnym 2017/2018 r. w samorządzie szkolnym są :

przewodniczący - Kamil Giza

zastępca - Aleksandra Śliwa

skarbnik - Patrycja Korba

sekretarz - Wiktoria Kolarz

Opiekunem samorządu została - pani Jadwiga Kowalczyk

Mamy nadzieje że nasi przedstawiciele będą wspaniale wypełniać swoje obowiązki.

samorząd

 

czwartek, 05 października 2017

29 września 2017 r roku w naszej szkole po raz pierwszy obył się VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wzięło w nim udział 3885 szkół z 32 krajów. Pierwszym etapem było napisanie  przez wszystkich uczniów klas III-VII testu z tabliczki mnożenia i wybranie egzaminatorów i ich asystentów. W dniu konkursu egzaminatorzy przeprowadzali egzaminy z tabliczki mnożenia i wręczyli najlepszym ekspertom certyfikaty. 

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm