Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
piątek, 16 listopada 2018

Dnia 8 listopada w naszej szkole zagościł teatr, który wykonał dla nas przedstawienie pt.: "Wyjść poza schemat".

Tematem spektaklu były zagrożenia czyhające na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. Przedstawiono, że problem cyberprzemocy dotyczy także takich sytuacji jak wyzywanie, straszenie, poniżanie oraz rozpowszechnianie treści, zdjęć i filmów bez zgody właściciela.

Aktorzy bardzo ciekawie przedstawili scenkę. Mogliśmy tam zobaczyć dziewczynę, do której nagle ktoś dzwoni z kilku numerów i się nie odzywa lub puszcza tzw. "sygnały". Dziewczyna próbuję sobie radzić sama z tą sytuacją jednak staje się coraz bardziej niebezpiecznie. Autor tych dziwnych telefonów wysyła SMS, w którym dziewczyna przeczytała coś strasznego... Przeczytała tam, że ta anonimowa osoba dobrze wie, że dziewczyna chodzi codziennie na basen o 18:00 i pyta czy pokaleczyć jej twarz czy też połamać kończyny. Dziewczyna jest coraz bardziej przerażona. Po interwencji jej kolegi okazuje się, że przyczyną nękania jest niewłaściwe zachowanie dziewczyny, która umieściła w internecie ośmieszający film.

Po spektaklu odbyła się rozmowa o radzeniu sobie z taką sytuacją i reagowaniu na nią. Aktorzy  przekonywali, że zawsze trzeba reagować na przemoc bo celem tak naprawdę może być każdy, zarówno oni sami jak i ich bliscy i przyjaciele!

Spektakl był w 100% udany.

teatr

spektakl

teatr

teatr

 

czwartek, 15 listopada 2018

7 listopada odbył się XXI Bieg Niepodległości w Młynnym. Tradycyjnie wzięła w nim udział liczna reprezentacja naszej szkoły. Na szczęście pogoda sprzyjała wszystkim uczestnikom. Na początku został odśpiewany hymn, później krótkie słowo od organizatorów. 500 zawodników z 15 szkół biegało w 14 kategoriach indywidualnych i sztafetach.

 Najlepsi biegacze to:

- Dominik Mucha z klasy V - I miejsce

- Dominik Brewczyński  kl. V - IV miejsce

- Aleksandra Śliwa kl. VIII- IV miejsce

- Julia Szumańska kl. VII- V miejsce

Gratulujemy wyników!!!!

biegi

biegi

sobota, 10 listopada 2018

Dnia 28 października klasy IV-VIII wybrały się na wycieczkę do Limanowej. W pierwszej kolejności pojechaliśmy do kina, które obecnie znajduje się w  budynku Straży Pożarnej w Łososinie. Oglądnęliśmy tam bardzo ciekawy film pt.: "Dywizjon 303". Wszyscy z zainteresowaniem patrzyli w ekran. Następnie z kina wyruszyliśmy autokarem do muzeum parafialnego w Limanowej, gdzie dowiedzieliśmy się o Bazylice Matki Boskiej Bolesnej- pomniku Konstytucji Trzeciego Maja.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Ziemi Limanowskiej. Mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję dawnej apteki, zbiór dewizek oraz dowiedzieć się o właścicielach dworu Marsów i ministrze Józefie Becku. Potem z panią przewodnik pieszo udaliśmy się na wzgórze Jabłoniec, na którym znajduje się cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Dowiedzieliśmy się, że są tam pochowani żołnierze armii rosyjskiej i austro-węgierskiej. Bardzo dużo osób spoczywających tam jest bezimiennych (nikomu nie udało się ustalić ich tożsamości). 

Wycieczka mimo zimna  była udana, ponieważ zdobyliśmy bardzo dużo informacji o bliskiej nam miejscowości.

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

czwartek, 08 listopada 2018

Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą – Małgorzatą Dudek przygotowali uroczysty apel z tej okazji. Przedstawili prezentację multimedialną "Rola drzew w życiu człowieka"  oraz wyrecytowali wiersze a także śpiewali piosenki związane z tematem.

W związku obchodzonym świętem w ogrodzie szkolnym zostało posadzone drzewo – klon które również jest symbolem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

wtorek, 30 października 2018

Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole odbył się dzień głośnego czytania połączony z podsumowaniem konkursu "Czytaj codziennie z Gangiem słodziaków". Klasie I i II książki czytały:

- Pani Elżbieta Kołodziej

- Julia Szumańska z klasy VII

- Anna Pawlińska z klasy VII

Książki czytane dzieciom zostały zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody za konkursy plastyczno-literackie. Uczniowie klasy I rysowali dalsze przygody słodziaków, Uczniowie klasy II tworzyli komiks, a klasy IV opowiadanie.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Zuzia z klasy II oraz Ada i oliwka z klasy IV.

Gratulujemy!

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

 

poniedziałek, 29 października 2018

16 października 2018r. uczciliśmy pamięć Papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani byli na kolor żółty a samorząd szkolny sprzedawał pyszny przysmak papieża "kremówki". Na Podsumowaniem Dnia Papieskiego było wspólnie odśpiewanie "Barki" ulubionej pieśni Jana Pawła II.

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

Dnia 12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Edukacji Narodowej połączona ze  Ślubowaniem klasy I. W uroczystości wzięli udział emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice uczniów klasy I oraz zastępca wójta Gminy Limanowa Marian Mąka wraz z panią dyrektor GZOS Edytą Król

W pierwszej części akademii zaprezentowali się pierwszoklasiści. Po przedstawieniu swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.  Następnie pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły, a wychowawczyni klasy I pani Agata Jaworska rozdawała im legitymacje szkolne. Życzenia pierwszoklasistom złożył także wójt Marian Mąka. 

Ślubowanie złożyli także nowi uczniowie naszej szkoły z klasy IV i V.

W części drugiej akademii życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożyli wierszem i piosenkami uczniowie klas IV-VII, chór szkolny. Uroczystość zakończyła krótka scenka kabaretowa przedstawiająca "trudną" pracę nauczycieli.

My także dołączamy się do życzeń dla nauczycieli, naszych wychowawców i wszystkich pracowników szkoły, dzięki którym wszystkiego możemy się nauczyć. Dziękujemy za cierpliwość, ale i także za pomoc, na którą z państwa strony możemy zawsze liczyć. 

 slubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 76