Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
środa, 21 czerwca 2017

Dnia 06.06.2017r. do naszej szkoły przyjechał mistrz świata i mistrz Europy w kickboxingu Tomasz Gargula. Opowiadał nam o swoim życiu oraz o tym, że zło nigdy nam nie pomoże. Wie on to z własnego doświadczenia, gdyż sam spędził w więzieniu jedenaście lat.

bokser

bokser

boxer

boxer

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka uczennica klasy VI Amelia Kaja zdobyła I miejsce w XVI edycji wojewódzkiego konkursu literackiego „JAN PAWEŁ II – PATRON NAJGODNIEJSZY”. Amelia napisała pracę: "Kim dla ciebie jest Jan Paweł II?". Laureatkę i innych uczestników konkursu przygotowała pani Maria Gąsiorek.

Wręczenie nagród odbyło się w Zespole Szkół w Zębie, który był organizatorem konkursu.

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

konkurs

8 czerwca 2017 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i III udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu. Tam w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA” obejrzeli „Bajkę o krasnoludkach i o sierotce Marysi”  w wykonaniu Teatru Kukiełkowego  NOWI GOTOWI - Stowarzyszenia „Remedium” w Tymbarku. Podczas spotkania wysłuchali tez czytania na głos baśni i bajek przez rodziców, dziadków, samorządowców.

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

więcej zdjęć

http://www.starawies.naszabiblioteka.com/n,czytanie-zbliza-w-bibliotekach-publicznych-gminy-limanowa

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Dnia 1 czerwca w naszej szkole  z okazji Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu. Z tej okazji mieliśmy różne ciekawe atrakcje i konkurencje sportowe. Klasy 0-III rywalizowały w biegach, skokach w workach, przeciąganiu liny, natomiast  klasy IV-VI konkurowały w zawodach: piłki nożnej, siatkówki i piłki ręcznej. Odbył się tęż mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami a pracownikami szkoły. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta nie dały szans kadrze pedagogicznej.

Puchar za zajęcie I miejsca w rywalizacji klasowej zdobyła klasa VI.

Dużą atrakcją dla wszystkich był przyjazd strażaków z OSP Nowe Rybie i  próbna ewakuacja. Mogliśmy oglądnąć dwa wozy strażackie w środku. Od strażaków dostaliśmy pyszne lody.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom za super zabawę!

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

wtorek, 06 czerwca 2017

Dnia 26.05.2017r. w naszej szkole odbyło się święto naszych kochanych rodziców. Mogli oni zobaczyć talenty swoich dzieci.

Wystąpili:

- dzieci z oddziału przedszkolnego z piosenkami,

- klasa II - zaśpiewała i zagrała na instrumentach specjalny utwór z własnymi słowami,

- klasa III - recytowała wiersze,

- chór szkolny zaśpiewał piosenki dla rodziców,

- koło teatralne wystawiło przedstawienie "Jaś i Małgosia"

 - koło języka angielskiego przedstawiło "Czerwonego kapturka i las Smagówka" oczywiście w języku angielskim,

- dwie grupy koła tanecznego zaprezentowało tańce przygotowane na konkurs MAGA,

- gościnnie wystąpili  uczniowie naszej szkoły uczęszczający do  szkoły muzycznej z Kamionnej z koncertem gry na gitarach.

Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci zaśpiewali swoim rodzicom "Sto lat" oraz wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. 

Po akademii goście spotkali się przy wspólnym poczęstunku.

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy 

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

piątek, 02 czerwca 2017

Dnia 24 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta patrona, przygotowana przez panią Marię GąsiorekUroczystość rozpoczęła się na górnym korytarzu pod ścianą poświęconą naszej patronce - Marii Dąbrowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie zeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie zobaczyliśmy prezentacje o Marii Dąbrowskiej oraz otrzymaliśmy zadania do wykonania. Przez 2 godziny każda klasa pod kierunkiem wychowawców wykonywała prace plastyczne, literackie i przygotowała się do pięknego czytania utworów naszej patronki. Podsumowanie "Święta patrona " oraz  prezentacja prac odbyło się na sali gimnastycznej. Każda klasa otrzymała certyfikaty uczestnictwa w święcie Patrona. Pani Dyrektor Maria Sułkowska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Renatą Pasoń wręczyły również nagrody w konkursach plastycznym i na wiersz o patronce.

Podczas uroczystości wzięliśmy udział w "żywej lekcji historii", podczas której poznaliśmy życie rycerzy i wojowników.

patron

patron

patron

patron

patron

patron

patron

patronn

patron

patron

patron

patron

 

patron

patron

patron

patron

patron

patron

patron

czwartek, 01 czerwca 2017

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży z Gminy Limanowa "MaGa". Po raz pierwszy wystawiliśmy reprezentacje we wszystkich konkurencjach.

Dnia 28 kwietnia odbyła się pierwsza konkurencja- Konkurs śpiewu. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kaja i Roksana Józkowicz. Uczestniczki przygotowała pani Paulina Nuzia. Dziewczyny śpiewały bardzo pięknie lecz nie weszły na podium, ponieważ była duża konkurencja.

Dnia 11 maja odbyła się konkurencja teatralna, w której  uczestniczyły 2 grupy. W grupie klas młodszych wzięły udział: Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Weronika Pączek, Dominik Brewczyński, Beata Giza, Julia Janczyk, Kornelia Kulig pod opieką pani Jolanty Janas. Przedstawiali oni scenkę pt. "Jaś i Małgosia". W konkurencji klas starszych wzięły udział: Amelia Kaja, Aleksandra Śliwa, Natalia Tabak, Patryk Piechnik, Wiktoria Kolarz pod opieka pani Moniki Gurgul a przedstawiali oni "Czerwonego Kapturka i las Smagówka". 

Dnia 18 maja odbyła się już ostatnia konkurencja - konkurs tańca. Z naszej szkoły pojechały 2 grupy a w skład w starszej grupie wchodziły: Amelia Kaja, Patrycja Dudzik, Julia Tomczyk, Natalia Tabak, Patrycja Korba, Patrycja Kruczek, Laura Papież. Druga grupa to: Julia Janczyk, Beata Giza, Julia Karcz, Natalia Piątkowska, Adrianna Śliwa, Noemi Świder, Oliwia Kwarciak, Magdalena Papież oraz Martyna Sewielska. Obie grupy przygotowała Pani Agata Jaworska. Dziewczyny z grupy starszej zajęły 3 miejsce.

Ogólnie nasza szkoła zajęła 4 miejsce a grupa taneczna z klas IV-VI wzięła udział w Gminnym Dniu Dziecka, który odbył się 28 maja na stadionie w Starej Wsi.

Wszystkim artystom gratulujemy!

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

więcej zdjęć na stronach:

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/konkurs-tanca-zakonczyl-iv-edycje-przegladu-maga

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/teatralna-odslona-przegladu-maga-za-nami

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/iv-edycja-przegladu-maga-znamy-juz-zwyciezcow-konkursu-spiewu

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 65