Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 17 stycznia 2019

W tym roku w naszej szkole powstało liczne SKC (Szkolne Koło Caritas). Opiekunem tej organizacji jest pani Klaudia Kasińska a pomaga nam ksiądz Jerzy Kulpa. Koło to zaczęło już działać i przygotowało dwie akcje. Jedną z nich były odwiedziny chorych lub samotnych osób z naszej parafii wraz z życzeniami świątecznymi i bombkami, które sami wykonaliśmy. Drugim pomysłem była Kolęda Misyjna, w której dzieci odwiedzają po kolędzie domy z parafii (śpiewają, mówią wiersze, ale i także rozmawiają z osobami). Rozesłanie kolędników odbyło się w drugi dzień świąt w kościele parafialnym. W następne dni 2 grupy odwiedzały wszystkie domy z Nowego i Starego Rybia, a także naszą szkołę! 

caritas

caritas

caritas

caritas

caritas

czwartek, 03 stycznia 2019

Dnia 21 grudnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na początku klasa IV i 0 przygotowały piękne jasełka. Najbardziej podobał się wszystkim występ Trzech Króli. W ich rolę wcielili się chłopcy z klasy 0. Następnie odbył się konkurs kolęd. Każda klasa lub przedstawiciele klas zaprezentowali wybraną kolędę. Potem odbyło się wręczenie nagród za wszystkie organizowane konkursy świąteczne w naszej szkole. Na koniec jeszcze członkowie Szkolnego Koła Caritas przedstawili nam na czym polega wolontariat. Po tym pani dyrektor i opiekun SKC pani Klaudia Kasińska rozdały wszystkim członkom SKC legitymację.

Spotkanie zakończył Samorząd Szkolny życzeniami dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

wigilia

czwartek, 20 grudnia 2018

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy szczęśliwych, spokojnych, radosnych i przede wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Niech każdy po tym wolnym czasie wróci do szkoły, pracy czy też codziennych obowiązków wypoczęty i pełen nowej energii i siły do działania !!

 Życzy cała Gazetka Plusk :) !! 

święta

środa, 19 grudnia 2018

Święta zbliżają  się wielkimi krokami.  Z tej okazji ''0A'' upiekła kolorowe pierniczki. W klasach zostały ubrane choinki. Zostały również zaplanowane konkursy bożonarodzeniowe. 

święta

świeta

świeta

święta

święta

Biblioteka szkolna wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Limanowej zorganizowała konkurs na plakat czytelniczy pod hasłem. "Dobry zwyczaj wypożyczaj"! W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV i V, którzy zachęcali do wypożyczenia książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do finału zostały zakwalifikowane prace Oliwki Kwarciak z klasy IV i Kornelii Kulig z klasy V.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 7.12.2018  w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej.  W finale wzięło udział 43 plakaty z 22 szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Wyróżnienie w konkursie zdobyła Kornelia Kulig. 

Gratulujemy!

plakat

plakat

plakat

plakat

poniedziałek, 17 grudnia 2018

 03.12.2018 roku w ZSP nr 4 w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu, a zarazem eliminacje do zawodów rejonowych w tenisie stołowym indywidualnym w ramach Igrzysk Dzieci (urodzeni 2006 i  młodsi). W zawodach wzięły udział Marzena Kwarciak i Monika Tabak z kl. VII. Do zawodów rejonowych awansowała Marzena Kwarciak. GRATULUJEMY!

11.12.2018 roku w ZSP nr 4 w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym indywidualnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 3 gimnazjum oraz 7-8 klasy SP). Naszą szkołę reprezentowali Julia Tomczyk i Kamil Dudek z kl. VIII.

piątek, 14 grudnia 2018

07.12.2018r. klasy młodsze spotkały się z bardzo wyczekiwanym gościem - Świętym Mikołajem.  Mikołaj opowiadał o ciekawych historiach ze swojego życia. Dzieci dostały od niego ciekawe prezenty i były zadowolone. Klasa VII z okazji mikołajków była na wycieczce w kinie, a klasy V, VI i VIII losowały kogo obdarować prezentem.

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

Tagi: mikołajki
22:59, ania5812
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 77