Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 12 czerwca 2017

Dnia 1 czerwca w naszej szkole  z okazji Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu. Z tej okazji mieliśmy różne ciekawe atrakcje i konkurencje sportowe. Klasy 0-III rywalizowały w biegach, skokach w workach, przeciąganiu liny, natomiast  klasy IV-VI konkurowały w zawodach: piłki nożnej, siatkówki i piłki ręcznej. Odbył się tęż mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami a pracownikami szkoły. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta nie dały szans kadrze pedagogicznej.

Puchar za zajęcie I miejsca w rywalizacji klasowej zdobyła klasa VI.

Dużą atrakcją dla wszystkich był przyjazd strażaków z OSP Nowe Rybie i  próbna ewakuacja. Mogliśmy oglądnąć dwa wozy strażackie w środku. Od strażaków dostaliśmy pyszne lody.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom za super zabawę!

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

wtorek, 06 czerwca 2017

Dnia 26.05.2017r. w naszej szkole odbyło się święto naszych kochanych rodziców. Mogli oni zobaczyć talenty swoich dzieci.

Wystąpili:

- dzieci z oddziału przedszkolnego z piosenkami,

- klasa II - zaśpiewała i zagrała na instrumentach specjalny utwór z własnymi słowami,

- klasa III - recytowała wiersze,

- chór szkolny zaśpiewał piosenki dla rodziców,

- koło teatralne wystawiło przedstawienie "Jaś i Małgosia"

 - koło języka angielskiego przedstawiło "Czerwonego kapturka i las Smagówka" oczywiście w języku angielskim,

- dwie grupy koła tanecznego zaprezentowało tańce przygotowane na konkurs MAGA,

- gościnnie wystąpili  uczniowie naszej szkoły uczęszczający do  szkoły muzycznej z Kamionnej z koncertem gry na gitarach.

Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci zaśpiewali swoim rodzicom "Sto lat" oraz wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. 

Po akademii goście spotkali się przy wspólnym poczęstunku.

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy 

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

dz.mamy

piątek, 02 czerwca 2017

Dnia 24 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta patrona, przygotowana przez panią Marię GąsiorekUroczystość rozpoczęła się na górnym korytarzu pod ścianą poświęconą naszej patronce - Marii Dąbrowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie zeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie zobaczyliśmy prezentacje o Marii Dąbrowskiej oraz otrzymaliśmy zadania do wykonania. Przez 2 godziny każda klasa pod kierunkiem wychowawców wykonywała prace plastyczne, literackie i przygotowała się do pięknego czytania utworów naszej patronki. Podsumowanie "Święta patrona " oraz  prezentacja prac odbyło się na sali gimnastycznej. Każda klasa otrzymała certyfikaty uczestnictwa w święcie Patrona. Pani Dyrektor Maria Sułkowska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Renatą Pasoń wręczyły również nagrody w konkursach plastycznym i na wiersz o patronce.

Podczas uroczystości wzięliśmy udział w "żywej lekcji historii", podczas której poznaliśmy życie rycerzy i wojowników.

patron

patron

patron

patron

patron

patron

patron

patronn

patron

patron

patron

patron

 

patron

patron

patron

patron

patron

patron

patron

czwartek, 01 czerwca 2017

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży z Gminy Limanowa "MaGa". Po raz pierwszy wystawiliśmy reprezentacje we wszystkich konkurencjach.

Dnia 28 kwietnia odbyła się pierwsza konkurencja- Konkurs śpiewu. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kaja i Roksana Józkowicz. Uczestniczki przygotowała pani Paulina Nuzia. Dziewczyny śpiewały bardzo pięknie lecz nie weszły na podium, ponieważ była duża konkurencja.

Dnia 11 maja odbyła się konkurencja teatralna, w której  uczestniczyły 2 grupy. W grupie klas młodszych wzięły udział: Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Weronika Pączek, Dominik Brewczyński, Beata Giza, Julia Janczyk, Kornelia Kulig pod opieką pani Jolanty Janas. Przedstawiali oni scenkę pt. "Jaś i Małgosia". W konkurencji klas starszych wzięły udział: Amelia Kaja, Aleksandra Śliwa, Natalia Tabak, Patryk Piechnik, Wiktoria Kolarz pod opieka pani Moniki Gurgul a przedstawiali oni "Czerwonego Kapturka i las Smagówka". 

Dnia 18 maja odbyła się już ostatnia konkurencja - konkurs tańca. Z naszej szkoły pojechały 2 grupy a w skład w starszej grupie wchodziły: Amelia Kaja, Patrycja Dudzik, Julia Tomczyk, Natalia Tabak, Patrycja Korba, Patrycja Kruczek, Laura Papież. Druga grupa to: Julia Janczyk, Beata Giza, Julia Karcz, Natalia Piątkowska, Adrianna Śliwa, Noemi Świder, Oliwia Kwarciak, Magdalena Papież oraz Martyna Sewielska. Obie grupy przygotowała Pani Agata Jaworska. Dziewczyny z grupy starszej zajęły 3 miejsce.

Ogólnie nasza szkoła zajęła 4 miejsce a grupa taneczna z klas IV-VI wzięła udział w Gminnym Dniu Dziecka, który odbył się 28 maja na stadionie w Starej Wsi.

Wszystkim artystom gratulujemy!

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

więcej zdjęć na stronach:

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/konkurs-tanca-zakonczyl-iv-edycje-przegladu-maga

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/teatralna-odslona-przegladu-maga-za-nami

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/iv-edycja-przegladu-maga-znamy-juz-zwyciezcow-konkursu-spiewu

środa, 31 maja 2017

W dniach 04.-11 maja 10 uczniów pod opieką pani Bożeny Chlipała wyjechało na „zieloną szkołę” do miejscowości Dźwirzyno nad morzem. Wycieczka była zorganizowana przez szkołę w Kamionnej. Oto relacja  niektórych uczestników wycieczki:

Z mojej wycieczki podobało mi się jak chodziliśmy nad morze. Bardzo udała nam się pogoda. Mieliśmy bardzo blisko na plażę, gdzie zbieraliśmy muszelki. Pływaliśmy statkiem, jeździliśmy do ciekawych miejsc np. byliśmy w Kołobrzegu na molo. Widzieliśmy również taki kościół, który był wybudowany nad morzem, a teraz zostałam tylko jedna ściana. Ta wycieczka była udana!!! Roksana klasa III

Najbardziej z naszej wycieczki podobało mi się to, że było tam dużo fajnych osób. Podobało mi się też to, że chodziliśmy na basen i na plażę. Ciekawe było też zbieranie muszelek. Natalia kl. VI

Najbardziej z wycieczki na którą pojechałam podobało mi się jak płynęliśmy statkiem i zbieraliśmy muszelki. Było tam mnóstwo fajnych ludzi z którymi szybko się zaprzyjaźniłam. Mieliśmy duże ognisko z kiełbaskami. Odbyła się też dyskoteka. Codziennie rano mogliśmy grać w siatkówkę z innymi szkołami. Do tych zabaw przyłączali się też nauczyciele. Ta wycieczka była bardzo udana. Julia kl. VI

morze

morze

morze

 morze

morze

 morze

morze

morze

morze

morze

morze

morze

 

czwartek, 25 maja 2017

18 maja 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej odbyło się rozdanie nagród w trzech konkursach plastycznych zorganizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej. Konkursy te dotyczyły szkodliwości palenia, a wzięło w nich udział: 152 dzieci z klas I – III; 63 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz 109 dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych powiatu limanowskiego.

Jedynym laureatem z naszej szkoły został Jakub Młyński który zdobył I miejsce w konkursie klas IV - VI "Świeży oddech, jasna cera, po tym poznasz non - smokera".

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

Dnia 12 maja w szkolnej bibliotece z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania". Wzięło w nim udział 12 uczniów klas II-III oraz 14 uczniów klas IV-VI. Uczestnicy konkursu musieli sobie wybrać jeden fragment ulubionej książki i pięknie ją przeczytać. Do finału zostało zakwalifikowanych 10 najlepiej czytających.

Uroczyste obchody Tygodnia Bibliotek odbyły się 15 maja 2017r. Wzięła w nich udział pani Bogumiła Stanisławczyk- bibliotekarka filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu, która zachęciła dzieci do odwiedzin w Bibliotece Publicznej oraz przeczytała swoją ulubioną baśń.  Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac uczniów klas IV-VI wykonanych pod kierunkiem pani Marii Gąsiorek w ramach projektów klasowych: kl. IV- „Książka godna polecenia”, kl. V- „Nasze lektury”, kl. VI – „Kampania na rzecz książki”.

Głównym punktem imprezy był finał konkursu „Mistrz Pięknego czytania”. Finaliści czytali wybrane utwory swoim młodszym kolegom z oddziału przedszkolnego i klas II i III.

Mistrzami czytania zostali:

Klasa II- Oliwia Kwarciak

Klasa III – Dominik Brewczyński

Klasa IV – Patrycja Kruczek

Klasa V- Julia Szumańska

Klasa VI - Natalia Tabak

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a najlepsi dyplomy i nagrody książkowe.

 czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanieczytanie

czytanie

czytanie

czytanie

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 65