Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 22 maja 2017

15 maja 2017r  drużyna chłopców z naszej szkoły po przejściu eliminacji pojechali do Męciny na rywalizację o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w piłce nożnej. Po ciężkiej i wyczerpującej walce zdobyli II miejsce. Oto wyniki końcowe:

I miejsce - SP Mordarka

II miejsce - SP Nowe Rybie

III miejsce - SP  Męcina nr. 2

IV miejsce - SP Stara Wieś nr. 1

Udział: SP Rupniów, SP Siekierczyna nr. 2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

więcej zdjęć: http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/chlopcy-z-mordarki-mistrzami-gminy-w-pilce-noznej-szkol-podstawowych

poniedziałek, 15 maja 2017

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Z okazji tego święta szkolne koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt.: "Zielony Kapturek i Leśne Ludki". 

Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Życie w morzach i oceanach", "W górach i lasach" oraz "Świat bajecznie piękny motyli i kwiatów".

Wyniki klasy 0

1 miejsce-Natalia Matras

2 miejsce- Jakub Matras

3 miejsce- Zuzia Palka

Wyniki klas II-VI

1 miejsce- Mateusz Sajak

2 miejsce- Oliwia Kwarciak

3 miejsce-Wiktoria Kolarz

 

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

środa, 10 maja 2017

Dnia 27.04.2017r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasę VI pod kierunkiem pani Grażyny Krzyściak i pani Marii Gąsiorek. Przybliżono nam historię uchwalenia konstytucji oraz przedstawiono planowanie podziału naszego kraju przez Rosję, Austrię oraz Prusy. 

3 maja

3 maja

3 maja

3 maja

3 maja

czwartek, 04 maja 2017

W naszej szkole odbył się konkurs na wielkanocnych pisanek. Na konkurs wpłynęło 30 prac, a 13 najładniejszych wzięło udział w gminnym konkursie "Moja wielkanocna pisanka 2017".

W konkursie wyróżnienie zdobył Albert Kaja z klasy IV. Zdobył on dyplom i grę. Reszta uczestników otrzymała książki. Wszystkie pisanki były bardzo piękne.

pisanka

pisanki

pisanka

pisanka

wtorek, 25 kwietnia 2017

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Rupniowie  odbył się konkurs recytatorski w ramach XI Gminnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Tabak z wierszem pt. "Bóg wam zapłać, koledzy za miłość dla sceny". Młodzież brała udział w konkursach: poezji śpiewanej, recytacji oraz rysowała prace plastyczne. Po konkursie zorganizowane zostały warsztaty z aktorem. Niespodzianką okazało się spotkanie z Łukaszem Rybarskim, który udzielił wiele pouczających rad. Na zakończenie każdy uczestniki otrzymał nagrodę.

wyspiański

wyspiański

 

Dnia 23.03.2017 roku w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłkę ręczną chłopców. Nasza drużyna bardzo zacięcie walczyła, jednak nie udało się zdobyć miejsca na podium.

Tydzień później także dziewczyny pojechały na zawody piłki ręcznej. Dziewczyny mimo awansu z grupy znalazły się tuż od podium. W dogrywce przegrały walkę o trzecie miejsce. 

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 65