Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
sobota, 10 listopada 2018

Dnia 28 października klasy IV-VIII wybrały się na wycieczkę do Limanowej. W pierwszej kolejności pojechaliśmy do kina, które obecnie znajduje się w  budynku Straży Pożarnej w Łososinie. Oglądnęliśmy tam bardzo ciekawy film pt.: "Dywizjon 303". Wszyscy z zainteresowaniem patrzyli w ekran. Następnie z kina wyruszyliśmy autokarem do muzeum parafialnego w Limanowej, gdzie dowiedzieliśmy się o Bazylice Matki Boskiej Bolesnej- pomniku Konstytucji Trzeciego Maja.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Ziemi Limanowskiej. Mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję dawnej apteki, zbiór dewizek oraz dowiedzieć się o właścicielach dworu Marsów i ministrze Józefie Becku. Potem z panią przewodnik pieszo udaliśmy się na wzgórze Jabłoniec, na którym znajduje się cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Dowiedzieliśmy się, że są tam pochowani żołnierze armii rosyjskiej i austro-węgierskiej. Bardzo dużo osób spoczywających tam jest bezimiennych (nikomu nie udało się ustalić ich tożsamości). 

Wycieczka mimo zimna  była udana, ponieważ zdobyliśmy bardzo dużo informacji o bliskiej nam miejscowości.

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

czwartek, 08 listopada 2018

Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą – Małgorzatą Dudek przygotowali uroczysty apel z tej okazji. Przedstawili prezentację multimedialną "Rola drzew w życiu człowieka"  oraz wyrecytowali wiersze a także śpiewali piosenki związane z tematem.

W związku obchodzonym świętem w ogrodzie szkolnym zostało posadzone drzewo – klon które również jest symbolem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

wtorek, 30 października 2018

Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole odbył się dzień głośnego czytania połączony z podsumowaniem konkursu "Czytaj codziennie z Gangiem słodziaków". Klasie I i II książki czytały:

- Pani Elżbieta Kołodziej

- Julia Szumańska z klasy VII

- Anna Pawlińska z klasy VII

Książki czytane dzieciom zostały zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody za konkursy plastyczno-literackie. Uczniowie klasy I rysowali dalsze przygody słodziaków, Uczniowie klasy II tworzyli komiks, a klasy IV opowiadanie.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Zuzia z klasy II oraz Ada i oliwka z klasy IV.

Gratulujemy!

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

czytanie

 

poniedziałek, 29 października 2018

16 października 2018r. uczciliśmy pamięć Papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani byli na kolor żółty a samorząd szkolny sprzedawał pyszny przysmak papieża "kremówki". Na Podsumowaniem Dnia Papieskiego było wspólnie odśpiewanie "Barki" ulubionej pieśni Jana Pawła II.

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

Dnia 12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Edukacji Narodowej połączona ze  Ślubowaniem klasy I. W uroczystości wzięli udział emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice uczniów klasy I oraz zastępca wójta Gminy Limanowa Marian Mąka wraz z panią dyrektor GZOS Edytą Król

W pierwszej części akademii zaprezentowali się pierwszoklasiści. Po przedstawieniu swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.  Następnie pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły, a wychowawczyni klasy I pani Agata Jaworska rozdawała im legitymacje szkolne. Życzenia pierwszoklasistom złożył także wójt Marian Mąka. 

Ślubowanie złożyli także nowi uczniowie naszej szkoły z klasy IV i V.

W części drugiej akademii życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożyli wierszem i piosenkami uczniowie klas IV-VII, chór szkolny. Uroczystość zakończyła krótka scenka kabaretowa przedstawiająca "trudną" pracę nauczycieli.

My także dołączamy się do życzeń dla nauczycieli, naszych wychowawców i wszystkich pracowników szkoły, dzięki którym wszystkiego możemy się nauczyć. Dziękujemy za cierpliwość, ale i także za pomoc, na którą z państwa strony możemy zawsze liczyć. 

 slubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

ślubowanie

wtorek, 23 października 2018

4 października odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w halowej piłce dziewcząt a 8 października chłopców z roczniak 2003/04/05. Wielki sukces w rozgrywkach osiągnęła drużyna dziewcząt z klasy VIII, która walcząc ze starszymi koleżankami zdobyła tytuł mistrzyń gminy i awansowała do etapu powiatowego.

GRATULUJEMY!

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zdjęcia ze strony http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/10/dziewczeta-z-nowego-rybia-mistrzyniami-halowej-pilki-noznej

Nasza szkolna biblioteka w tym roku wzbogaciła się o 278 nowych książek, które zakupiono z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Są to bajki, lektury, wiersze, książki historyczne, przygodowe fantastyczne. Książki swoimi pięknymi, nowymi i kolorowymi okładkami zachęcają nas do czytania.

Zapraszamy do biblioteki i życzymy wszystkim miłego czytania!!

biblioteka

biblioteka

biblioteka

biblioteka

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 78