Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
piątek, 13 kwietnia 2018

Dnia 28 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt Wielkanocnych oraz 13-tej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Na początek była krótka prezentacja na temat świąt i zwyczajów wielkanocnych wzbogacona o piosenki w wykonaniu klasy III i chóru szkolnego. Następnie zobaczyliśmy prezentację, poświęconą  Janowi Pawłowi II. Na zakończenie chór i klasa VI pięknie odśpiewali pieśni mi. "Barka". 

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

czwartek, 29 marca 2018
środa, 28 marca 2018

21.03.2018r. samorząd szkolny pod kierunkiem pani Małgorzaty Dudek zorganizował imprezę z okazji powitania wiosny, w której wzięły udział klasy 0-VII.

Uczestniczyliśmy w różnych ciekawych konkursach np: wiedzy o wiośnie,  na szalone upięcie włosów, na wystrzałowy wiosenny kostium, karaoke. Klasy IV-VII tworzyły wiersz o wiośnie, a klasy 0-III plakat wiosenny. Na zakończenie odbył się konkurs "Mam Talent", podczas którego podziwialiśmy umiejętności wokalne, taneczne, muzyczne, recytatorskie, sportowe a także... matematyczne.

Komisja w której skład wchodziły: Pani Maria Sułkowska, Pani Paulina Nuzia oraz Pani Sylwia Kubatek oceniała występy i konkursy. Po całym dniu zabawy i śmiechu ogłoszono wyniki rywalizacji:

W klasach 0-III:

I miejsce - Klasa OB

W klasach IV - VII:

I miejsce - klasa VI

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

 

wiosna

wiosna

 

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

 

wiosna

W miesiącach luty i marzec dzieci z kl III wraz z opiekunem panią Agatą Jaworską uczestniczyły w programie nauki jazdy na nartach "Jeżdżę z głową". Zajęcia na śniegu pod okiem instruktorów odbywały się na stacji narciarskiej w Laskowej w godzinach popołudniowych. Dzieci bardzo polubiły jazdę na nartach i na pewno nie będą z niej rezygnować.

narty

narty

narty

narty

narty

narty

narty

piątek, 23 marca 2018

Dnia 16 marca odbył się II Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentował Michał Wąsowicz z kl VII. Do konkursu przygotowała go Pani Anna Grzyb.

konkurs

konkurs

15.03.2018r. z inicjatywy Pani Marzeny Tabak uczciliśmy dzień św. Patryka- patrona Irlandii. Uczniowie  mieli za zadanie przystroić się kolorem zielonym. Kto miał na sobie chociaż odrobinę zieleni nie był pytany z wszystkich przedmiotów. Pod koniec lekcji odbył się konkurs na najbarwniejszy kostium w kategoriach I-III i IV-VII. Nagrody otrzymali:

Kategoria I-III:

I miejsce

- Oliwia Kwarciak kl. III

- Beata Giza kl. III

- Alicja Kołodziej kl. I

Kategoria IV-VII:

I miejsce:

- Roksana Józkowicz kl.IV

II miejsce:

- Natalia Tabak kl.VII

III miejsce:

- Wiktoria Brewczyńska kl. IV

- Kornelia Kulig kl. IV

- Weronika Pączek kl. IV

 św. Patryk

św. Patryk

św. Patryk

św. Patryk

św. Patryk

św. Patryk

św. Patryk

Dnia 14 marca w Starej Wsi odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja to MY. Ojczyzna malowana słowem". Z naszej szkoły wzięły udział: Barbara Sternal z kl 0"B", Emilia Biros z kl I, Julia Szumańska z kl VI i Natalia Tabak z kl VII. Konkurencja była bardzo duża, ale nikt nie wyjechał bez dyplomu.

Wyniki:

I miejsce  w kategorii klas IV-VI zajęła Julia Szumańska,

Wyróżnienie w kategorii klas 0-I otrzymała Barbara Sternal

a nagrodę za udział dostały Natalia Tabak i Emilia Biros  

 

 konkurs

konkurskonkurs

konkurs

konkurs

konkurs

 

Dnia 15 marca w Laskowej odbyła się XV Edycja Powiatowego Konkursu Poezji Księdza Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”. Na ten konkurs z naszej szkoły wybrała się Julia Szumańska z kl VI . Julia mówiła bardzo pięknie, jednak konkurencja była zbyt duża. Oczywiście dostała piękny dyplom wraz z nagrodą za udział.

 konkurs

Do konkursów uczestniczki przygotowały panie: Małgorzata Dudek, Bożena Chlipała i Maria Gąsiorek.

Wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!  

więcej zdjęć i relacja na stronie:

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/03/ii-gminny-konkurs-recytatorski-poezja-to-my-ojczyzna-malowana-slowem

http://www.tv28.pl/8199-znamy-zwyciezcow-powiatowego-konkursu-poezji-ks-jana-twardowskiego

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 74