Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
piątek, 23 marca 2018

W marcu odbyły się dwa konkursy wiedzy: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" dla klas III-VII oraz Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik" dla klas I-VII. Uczestnicy konkursu z matematyki otrzymali łamigłówkę "Zakręcone druciki".

Z niecierpliwością czekamy  teraz na wyniki.

konkurs

konkurs

czwartek, 22 marca 2018

W dniach 12, 13 i 14 marca po raz pierwszy w budynku szkoły odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks Macieja Skocznia oraz Szkołę Nowej Ewangelizacji z Nowego Sącza.

W pierwszym dniu mówiliśmy o stworzeniu świata, miłości Boga, ale także śpiewaliśmy. Pod koniec spotkania była Droga Krzyżowa, w którą zaangażowało się dużo uczniów. 

Drugiego dnia  dowiedzieliśmy się dużo o Szatanie. Na koniec była Spowiedź Święta i każdy mógł z niej skorzystać. Natomiast te osoby, które nie miały potrzeby wyspowiadania się odmawiały wspólnie z innymi różaniec.

W trzeci dzień poznaliśmy działania Ducha świętego. Rekolekcje zakończyliśmy mszą św. odprawioną przez ks. Proboszcza Jerzego Kulpę i ks. Macieja.

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

wtorek, 20 marca 2018

Dnia 14 marca w Pisarzowej odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczestnicy konkursu pisali dyktando ukazujące niełatwą drogę Polaków do niepodległości. Z naszej szkoły uczestniczył w nim Kamil Giza z kl VII wraz z opiekunem - panią Marią Gąsiorek. Był to konkurs bardzo trudny. Kamil otrzymał dyplom za udział i oczywiście upominek. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

konkurs

konkurs

środa, 14 marca 2018

Dnia 8 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez Samorząd Szkolny. Na początek wystąpiły z tańcem do piosenki "Być kobietą" dziewczyny z kl VI. Potem nadszedł czas na skecz przedstawiający typy kobiet. Chłopcy w znakomity sposób wcielili się w role; „laluni, herodbaby, kury domowej i damy”. Swoim wyglądem oraz talentem aktorskim rozbawili publiczność do łez. Na sam koniec wystąpił "zespół gitarzystów" czyli chłopcy z oddziału przedszkolnego z piosenką "Przez Twe oczy zielone". Wszyscy byli bardzo zadowoleni, ponieważ było śmiesznie a zarazem ciekawie. 

Po występie dyrektor szkoły Maria Sułkowska wręczyła nagrody oraz dyplomy dziewczętom, które otrzymały I miejsce w konkursie o tytuł „Najlepszej koleżanki w klasie”. 

Oto lista "najmilszych"

Klasa I- Emilia Biros i  Zuzanna Pałka

Klasa III- Beatka Giza

Klasa IV - Kornelia Kulig i Emilia Kołodziej

Klasa V- Aleksandra Kolarz

Klasa VI Wiktoria Kolarz

klasa VII - Amelia Kaja

Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie i dziewczęta otrzymały słodki upominek oraz kwiaty.

 dzień kobiet

dzień kobiet

dzień kobiet

dzień kobiet

dzień kobiet

dzień kobiet

środa, 07 marca 2018

Dnia 12 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Dla klas młodszych był to bal kostiumowy a dla klas starszych dyskoteka walentynkowa. W trakcie imprezy zostały zorganizowane przez samorząd szkolny liczne atrakcje:

-tańce,

-zabawy,

-konkursy,

-wybór króla i królowej

-wręczanie walentynek.

W młodszych klasach królem i królową balu zostali Krystian Pędzik oraz Adrianna Puterko a w starszych klasach Julia Tomczyk i Kacper Józkowicz.          

 bal

bal

bal

bal

bal

bal

bal

bal

bal

bal

bal

wtorek, 06 marca 2018

9 lutego 2017 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Po zapoznaniu z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Pani Dyrektor. Po raz pierwszy wypożyczyli książki. Na pamiątkę spotkania otrzymali zakładki wykonane przez starszych uczniów oraz specjalne wydanie gazetki szkolnej "Plusk".

pasowanie

pasowanie

pasowanie

pasowanie

poniedziałek, 12 lutego 2018

 Wisielec- Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?

Połącz kolory

Wykreślanka - biblioteka

Wisielec - kwiaty

Tagi: Wisielec
11:15, ania5812 , Rozrywka
Link Dodaj komentarz »