Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 04 maja 2017

W naszej szkole odbył się konkurs na wielkanocnych pisanek. Na konkurs wpłynęło 30 prac, a 13 najładniejszych wzięło udział w gminnym konkursie "Moja wielkanocna pisanka 2017".

W konkursie wyróżnienie zdobył Albert Kaja z klasy IV. Zdobył on dyplom i grę. Reszta uczestników otrzymała książki. Wszystkie pisanki były bardzo piękne.

pisanka

pisanki

pisanka

pisanka

wtorek, 25 kwietnia 2017

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Rupniowie  odbył się konkurs recytatorski w ramach XI Gminnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Tabak z wierszem pt. "Bóg wam zapłać, koledzy za miłość dla sceny". Młodzież brała udział w konkursach: poezji śpiewanej, recytacji oraz rysowała prace plastyczne. Po konkursie zorganizowane zostały warsztaty z aktorem. Niespodzianką okazało się spotkanie z Łukaszem Rybarskim, który udzielił wiele pouczających rad. Na zakończenie każdy uczestniki otrzymał nagrodę.

wyspiański

wyspiański

 

Dnia 23.03.2017 roku w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłkę ręczną chłopców. Nasza drużyna bardzo zacięcie walczyła, jednak nie udało się zdobyć miejsca na podium.

Tydzień później także dziewczyny pojechały na zawody piłki ręcznej. Dziewczyny mimo awansu z grupy znalazły się tuż od podium. W dogrywce przegrały walkę o trzecie miejsce. 

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Dnia 07.04.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych, którą przygotowali pani Zuzanna Tobiasz i Ks. Józef Uryga. Na początek była krótka prezentacja związana z drogą krzyżową i św. Janem Pawłem II, podczas której uczniowie zaśpiewali "Barkę''. Poznaliśmy również zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną. 

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

środa, 12 kwietnia 2017
poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Dnia 30 marca dziewczyny z naszej szkoły Julia Szumańska i Anna Pawlińska wzięły udział w konkursie wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się w Pisarzowej. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Do etapu ustnego awansowało 5 najlepszych osób, w tym z drugim wynikiem przeszła Julka. Ostatecznie zajęła IV miejsce. 

straż

straż

straż

straż

straż