Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
czwartek, 24 maja 2018

16 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie odbyła się dziewiąta już edycja Gminnego Konkursu o św. Janie Pawle II „Szukałem Was, idziemy za Tobą”. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Jan Paweł II – pasjonat sportu”, dlatego rozegrano zawody sportowe w piłce nożnej drużyn mieszanych oraz konkurs plastyczny. W obu konkursach zwyciężyli uczniowie naszej szkoły.

I miejsce w zawodach sportowych zdobyła drużyna w składzie: Aleksandra Śliwa, Amelia Kaja, Julia Tomczyk, Kamil Giza, Kamil Dudek i Kacper Józkowicz.

I miejce w konkursie plastycznym zajęła Amelia Kaja z kl. VII.

Wszyscy dostali piękne dyplomy, nagrody oraz szaliki kibica. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs

konkurs

konkurs

konkurs

konkurs

konkurs

konkurs

konkurs

konkurs

piątek, 18 maja 2018

Dnia 11 maja w naszej szkole odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania" pod hasłem "Czytamy książki o historii Polski".

Czytanie oceniały komisje: dla klas 0-III : pani Paulina Nuzia, pani Małgorzata Dudek i Julia Szumańska z kl VI. Natomiast dla klas starszych były to: pani Zuzanna Tobiasz, pani Grażyna Krzyściak i pani Bożena Chlipała 

Klasa 0 "A" - wyróżnienia otrzymali: Nikola Brewczyńska, Nadia Drożdż, Filip Janczyk i Sebastian Kowalski

Klasa 0 "B" - Mistrzem czytania została Barbara Sternal

Klasa I - I miejsce Kamil Brewczyński II miejsce Zuzanna Pałka wyróżnienie Emilia Biros

Klasa III - I miejsce Adrianna Śliwa II miejsce Noemi Świder

Klasa IV - I miejsce Weronika Pączek II miejsce Kornelia Kulig wyróżnienie Dominik Brewczyński

Klasa V - I miejsce Aleksandra Kolarz II miejsce Albert Kaja wyróżnienie Patrycja Kruczek

Klasa VI - I miejsce ex aequo Julia Szumańska i Anna Pawlińska 

Klasa VII - wyróżnienie Julia Tomczyk

Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 mistrz czytania

mistrz czytania

mistrz czytania

mistrz czytania

mistrz czytania

mistrz czytania

 

mistrz czytania

mistrz czytania

mistrz czytania

Dnia 11 maja na boisku sportowym w naszej szkole odbyły się eliminacje do Mistrzostw Gminy Limanowa w piłce nożnej drużyny chłopców. Uczestniczyła w nich nasza szkoła, Rupniów oraz Pasierbiec. Nasi chłopcy po wygraniu wszystkich meczy z pierwszego miejsca awansowali do dalszych rozgrywek. II miejsce i awans zdobyła drużyna z Rupniowa. Na koniec wszyscy pogratulowali sobie i podziękowali za sportową rywalizację. 

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

Dnia 4 maja 2018r uczciliśmy uroczystą akademią Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" w obecności sztandaru szkoły. Następnie zapoznaliśmy się z historią powstania Konstytucji słuchając recytacji i śpiewu chóru. Na zakończenie odbył się teleturniej "Milionerzy" dotyczący wydarzeń z 1791r. Na pytania "Huberta Urbańskiego" czyli Natalii Tabak odpowiadała Wiktoria Brewczyńska z kl. IV. Z pomocą publiczności i telefonu do przyjaciela udało się jej zdobyć milion czyli 6 z historii.

3 Maja

3 Maja

3 Maja

3 Maja

3 Maja

3 Maja

9 maja uczciliśmy Dzień Ziemi. Podczas akademii krótkie przedstawienie o czystym świecie zaprezentowała klasa I. Obejrzeliśmy też prezentacje o ekologii, a chór szkolny zaśpiewał piosenki o naszej planecie.

dzień ziemii

dzień ziemii

dzień ziemii

dzień ziemii

dzień ziemii

dzień ziemii

dzień ziemii

środa, 09 maja 2018

Dnia 23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Młynnem odbył się IX Turniej Tenisa Stołowego dla klas I-III "Maluch 2018". W zawodach wzięło udział 50 zawodników, w tym reprezentacja naszej szkoły licząca 7 młodych tenisistów. Najlepsze wyniki uzyskali:

Kamil Brewczyński kl. I - IV miejsce

Beata Giza kl. III - IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis

zdjęcia ze strony http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/04/maluch-2018-ix-turniej-tenisa-stolowego-dla-najmlodszych

środa, 25 kwietnia 2018

Miło nam poinformować, że Beata Giza uczennica klasy III zdobyła III miejsce w powiatowym konkursie "Ekologiczny Stroik Wielkanocny".  Wręczenie nagród odbyło się 13 kwietnia w budynku Starostwa Limanowskiego. 

Gratulujemy!

stroik

stroik