Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
środa, 14 grudnia 2011

13 grudnia odbyła się wycieczka klas młodszych do Kopalni Soli w Bochni. Po przejechaniu 50 km mieliśmy możliwość zwiedzenia najstarszej kopalni soli. Najpierw zjechaliśmy windą górniczą 212 m pod ziemię, potem przejechaliśmy się super wagonikami. Podzieleni na trzy grupy przeszliśmy nowo oddaną multimedialną trasą turystyczną. Na zakończenie graliśmy i bawiliśmy się na sali gimnastycznej połozonej 250 m pod ziemią. Do domu wrócilismy pelni wrażeń.

 

bochnia

poniedziałek, 12 grudnia 2011

Dnia 6.12 w naszej szkole  zjawił się Święty Mikołaj. Wszystkim grzecznym dzieciom wręczył worki pełne słodyczy,które zasponsorowali państwo  Stanisław i Renata Młyńscy. 

mikolaj

09:10, kingap124 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 grudnia 2011

wystawa

 

W dniach 07. 11. 2011 r. – 14. 11. 2011 r. w salach wystawowych Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu miała miejsce XXXII wystawa prac członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (TPSP) w Limanowej, Mszanie Dolnej, Muszynie, Nowym Sączu i Szczawnicy.

Obok prac artystów na ścianach zawisły również prace dzieci, które chodziły naWarsztaty Młodzieżowe prowadzone przez Kluby Twórcze TPSP. Udział w takich warsztatach wzięła Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej z Nowego Rybia. Uczennice: Mariola Kruczek, Weronika Łapczyńska, Patrycja Pasoń, Kinga Pączek, Sylwia Pędzik, Małgorzata Ptaszek pracowały pod kierunkiem Pani Anny Golonka, która jest nauczycielem plastyki w naszej szkole. Efektem tej pracy były trzy piękne obrazy o  intrygującym tytule „Świat po drugiej stronie lustra”.

W czasie wystawy trwał konkurs na najpiekniejsze prace. Każdy odwiedzający wystawę mógł zagłosować na 3 ulubione obrazy. W głosowaniu wzięła udział reprezentacja naszej szkoły: Remigiusz Jurek, Przemysław Pasoń, Patryk Bożemski i Paulina Kołodziej.

22 listopada w naszej szkole odbyła się projekcja filmu "Avatar". Film wzbudził bardzo dużą ciekawość u uczniów z naszej szkoły. Niestety, w połowie filmu nastąpiły pewne usterki, których nie dało się naprawić i uczniowie nie mogli obejrzeć drugiej połowy. Na szczęście panowie, którzy zorganizowali nam świetną zabawę obiecali, że przyjadą gdy tylko naprawią wszelkie usterki i ponownie obejrzymy film.

Wszyscy z niecierpliwością na nich czekamy !

 

16:02, sylwiap12345 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »

 30 listopada odbyło się  spotkanie klas IV-VI z panią aspirant Marią Szubryt z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Pani aspirant omówiła prawa i obowiązki dzieci, konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania prawa. Zwróciła uwagę na zagrożenia dzisiejszego świata. 

czwartek, 01 grudnia 2011

Samorząd szkolny zaprasza do udziału w następujących konkursach świątecznych:

- Konkurs na najpiękniejsze świąteczne okna w klasie

- Konkurs klasowy na najładniejszy łańcuch o długości 3m.

- Konkurs indywidualny na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Zakończenie konkursów 16 XII 2011.

Zapraszamy!!

Trwa zbiórka pieniędzy w XII edycji akcji GÓRA GROSZA.

Celem akcji  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Do tej pory we wszystkich edycjach akcji udało się zebrać 18. 409 762,78 zł. Zbiórkę organizuje samorząd szkolny. 

Każdy grosik jest ważny!