Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 23 stycznia 2012

Uwaga!!! Już ukazał się nowy numer szkolnej gazetki Plusk. Jest to nasz jubileuszowy numer. Z tej okazji nasza gazetka ma 20 stron. Polecamy wywiad z panem Grzegorzem Małojło, horoskop, rekordy guinesa,  zagadki i szkolne wieści,  a także quiz o Marii Dąbrowskiej. Zapraszamy do lektury!!!

poniedziałek, 16 stycznia 2012

herody

14 stycznia 2012r. nasza szkoła wzięła udział w XVI Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych Gminy Limanowa, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi. Zdobyliśmy III miejsce w Kategorii Grup Dziecięcych. Otrzymaliśmy dyplom, nagrodę pieniężną oraz płaskorzeźbę.

Grupę Kolędniczą "Herody" tworzą: Szymon Kurzeja, Tomasz Wąsowicz, Łukasz Dudzik, Karol Młyński, Sebastian Przechrzta, Dawid Kołodziej, Przemysław Pasoń oraz Damian Smoroński.

Program przygotowały pani Małgorzata Ryś i pani Iwona Gawlak.

kolęda

Więcej zdjęć znajdziecie na http://www.limanowa.in/galeria;xvi-gminny-przeglad-grup-koledniczych,489.html

poniedziałek, 02 stycznia 2012

wigilia

W dniu  22.12.11r. (czwartek) w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia szkolna. Podczas akademii mogliśmy zobaczyć jasełka przygotowane przez klasę IV pod kierunkiem pani Małgorzaty Ryś i pani Bożeny Chlipała. Wystąpił również nasz chór szkolny "Kanon". Szczególną atrakcją był występ grupy językowców, która zaśpiewała kolędy po niemiecku i angielsku. Uroczystość zakończyły życzenia świąteczne i wspólne łamanie się opłatkiem.

Samorząd szkolny ogłosił wyniki szkolnych konkursów światecznych.

Konkurs na najpiękniejsze świąteczne okna:

kategoria klas młodszych:

I miejsce-klasa II

II miejsce-klasa I i III

III miejsce- klasa 0

kategoria klas starszych:

I miejsce- klasa IV, V i VI                             

poniedziałek, 19 grudnia 2011

       15 grudnia o godz.16:30 w Jordanowie odbył się V przegląd małopolskich chórów szkolnych programu MKiDN "Śpiewająca Polska", w którym wzięło udział 11 zespołów, w tym nasz chór "Canon".

Canon pod dyrekcją pani Iwony Gawlak zaśpiewał trzy piosenki pt.: "Moja Planeta", "Jezusa Narodzonego" oraz "A wczora z wieczora".

 

środa, 14 grudnia 2011

13 grudnia odbyła się wycieczka klas młodszych do Kopalni Soli w Bochni. Po przejechaniu 50 km mieliśmy możliwość zwiedzenia najstarszej kopalni soli. Najpierw zjechaliśmy windą górniczą 212 m pod ziemię, potem przejechaliśmy się super wagonikami. Podzieleni na trzy grupy przeszliśmy nowo oddaną multimedialną trasą turystyczną. Na zakończenie graliśmy i bawiliśmy się na sali gimnastycznej połozonej 250 m pod ziemią. Do domu wrócilismy pelni wrażeń.

 

bochnia

poniedziałek, 12 grudnia 2011

Dnia 6.12 w naszej szkole  zjawił się Święty Mikołaj. Wszystkim grzecznym dzieciom wręczył worki pełne słodyczy,które zasponsorowali państwo  Stanisław i Renata Młyńscy. 

mikolaj

09:10, kingap124 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 grudnia 2011

wystawa

 

W dniach 07. 11. 2011 r. – 14. 11. 2011 r. w salach wystawowych Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu miała miejsce XXXII wystawa prac członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (TPSP) w Limanowej, Mszanie Dolnej, Muszynie, Nowym Sączu i Szczawnicy.

Obok prac artystów na ścianach zawisły również prace dzieci, które chodziły naWarsztaty Młodzieżowe prowadzone przez Kluby Twórcze TPSP. Udział w takich warsztatach wzięła Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej z Nowego Rybia. Uczennice: Mariola Kruczek, Weronika Łapczyńska, Patrycja Pasoń, Kinga Pączek, Sylwia Pędzik, Małgorzata Ptaszek pracowały pod kierunkiem Pani Anny Golonka, która jest nauczycielem plastyki w naszej szkole. Efektem tej pracy były trzy piękne obrazy o  intrygującym tytule „Świat po drugiej stronie lustra”.

W czasie wystawy trwał konkurs na najpiekniejsze prace. Każdy odwiedzający wystawę mógł zagłosować na 3 ulubione obrazy. W głosowaniu wzięła udział reprezentacja naszej szkoły: Remigiusz Jurek, Przemysław Pasoń, Patryk Bożemski i Paulina Kołodziej.