Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
wtorek, 13 marca 2012

W pierwszym półroczu  średnia wypożyczeń w bibliotece wyniosła 15.4 książki na jednego ucznia. Wyniki konkursu międzyklasowego przedstawiają się następująco:

miejsce I- klasa II - średnia 35,1
miejsce II- klasa V - średnia 21,0
miejsce III- klasa IV średnia 14,1
miejsce IV- klasa III średnia 11,9
miejsce V- klasa VI średnia 5,9
Najlepsi cztelnicy to:
 Klasy II-III
1. Mucha Piotr kl. II 79
2. Kapitan Karolina kl. II - 75
3. Pączek Klaudia kl. II - 38
4. Piechnik Kinga kl. II - 32
5. Przechrzta Wojciech kl. III - 22
Klasy IV-VI
1. Ptaszek Małgorzta kl. V- 47
2. Szumańska Katarzyna kl. IV - 42
3. Tabak Wojciech kl. V - 40
4. Młyńska Klaudia kl. IV- 34
Pączek Kinga kl. V- 34
5. Pędzik Sylwia kl. V - 33
Wyróżnienie specjalne - Marzena Stanisz kl. V
 
poniedziałek, 12 marca 2012

zajęcia cyrkowe

W naszej szkole w każdy poniedziałek odbywają się zajęcia cyrkowe (w dwóch grupach). Prowadzi je pan Grzegorz Małojło. Podczas zajęć uczymy się żonglerki różnymi przyrządami np.: diabolo, talerzykami, piłeczkami, maczugami... Ćwiczyliśmy także chodzenie na szczudłach i na linie. Planujemy pod koniec roku szkolnego pokazać wszystkim uczniom wyniki naszych umiejętności cyrkowych. Mamy nadzieję, że będzie się wszystkim nasz pokaz podobał i zdobędziemy wiele braw! ;)

poniedziałek, 27 lutego 2012

Nasze ferie były bardzo udane. Pogoda sprzyjała zabawom na śniegu. Można było też skorzystać z zajęć organizowanych w szkole dla nudzących się dzieci. Ale największą atrakcją był wyjazd do  Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Mieliśmy możliwość obejrzeć  wozy strażackie, przymierzyć stroje,  hełmy oraz potrzymać sprzęty wykorzystywane przez strażaków.  Na zakończenie wycieczki strażacy z Nowego Rybia ufundowali wszystkim pizze. WSZYSTKIM bardzo dziekujemy!

Więcej wiadomości znajdziesz na: http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1019%3Auczniowie-z-nowego-rybia-z-wizyt-u-straakow&catid=2%3Aowiata&lang=pl

bal przebierańców

Dnia 09.02.12 w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowo-walentynkowa. Młodsze klasy przebierały się w karnawałowe postacie. Furorę na sali robili m.in. super bohaterowie, księżniczki, wróżki. Królową i królem balu zostali Ada (lat 4) i Patryk (kl. I). Grupa starszej młodzieży świętowała walentynki tańcząc i zamawiając piosenki... W trakcie zabawy DJ rozdawał kartki walentynkowe. Najwięcej życzeń otrzymali: Krystian Lizak (kl. V), Bartosz Knap (kl.V), Patrycja Opach (kl. IV).

walentynki

piątek, 24 lutego 2012

10 lutego 2012 r. po raz pierwszy w bibliotece szkolnej pojawili sie uczniowie klasy I. Pierwszaki poznali pomieszczenie biblioteki i zgromadzone zbiory, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami obchodzenia się z książkami. Po wykonaniu szeregu zadań (np. wypełnianie krzyżówki, odgadywanie zagadek, wykonywanie obliczeń) zostali pasowani na czytelnika i mogli wypożyczyć swoje pierwsze lektury. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece otrzymali specjane wydanie gazetki "Plusk" oraz zakładki wykonane przez uczennice klasy V: Małgosię i Kingę.

 

 pasowanie

poniedziałek, 06 lutego 2012

Nasz chór szkolny obchodzi pięciolecie istnienia. Z tej okazji ukazał się artykuł na stronie gminy limanowa. POLECAMY!!!

http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=999%3Api-lat-istnienia-choru-kanon&catid=2%3Aowiata&lang=pl

Więcej o szkole możemy się dowiedzieć na stronie www.spnowerybie.republika.pl .

Zawiera ona bogate i ciekawe informacje o naszej wsi, szkole,  naszej patronce, nauczycielach, samorządzie szkolnym. Opisuje  historię szkoły i  ciekawe wydarzenia szkolne! ;)

09:21, sylwiap12345 , Różności
Link Dodaj komentarz »