Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 05 grudnia 2011

wystawa

 

W dniach 07. 11. 2011 r. – 14. 11. 2011 r. w salach wystawowych Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu miała miejsce XXXII wystawa prac członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (TPSP) w Limanowej, Mszanie Dolnej, Muszynie, Nowym Sączu i Szczawnicy.

Obok prac artystów na ścianach zawisły również prace dzieci, które chodziły naWarsztaty Młodzieżowe prowadzone przez Kluby Twórcze TPSP. Udział w takich warsztatach wzięła Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej z Nowego Rybia. Uczennice: Mariola Kruczek, Weronika Łapczyńska, Patrycja Pasoń, Kinga Pączek, Sylwia Pędzik, Małgorzata Ptaszek pracowały pod kierunkiem Pani Anny Golonka, która jest nauczycielem plastyki w naszej szkole. Efektem tej pracy były trzy piękne obrazy o  intrygującym tytule „Świat po drugiej stronie lustra”.

W czasie wystawy trwał konkurs na najpiekniejsze prace. Każdy odwiedzający wystawę mógł zagłosować na 3 ulubione obrazy. W głosowaniu wzięła udział reprezentacja naszej szkoły: Remigiusz Jurek, Przemysław Pasoń, Patryk Bożemski i Paulina Kołodziej.

22 listopada w naszej szkole odbyła się projekcja filmu "Avatar". Film wzbudził bardzo dużą ciekawość u uczniów z naszej szkoły. Niestety, w połowie filmu nastąpiły pewne usterki, których nie dało się naprawić i uczniowie nie mogli obejrzeć drugiej połowy. Na szczęście panowie, którzy zorganizowali nam świetną zabawę obiecali, że przyjadą gdy tylko naprawią wszelkie usterki i ponownie obejrzymy film.

Wszyscy z niecierpliwością na nich czekamy !

 

16:02, sylwiap12345 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »

 30 listopada odbyło się  spotkanie klas IV-VI z panią aspirant Marią Szubryt z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Pani aspirant omówiła prawa i obowiązki dzieci, konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania prawa. Zwróciła uwagę na zagrożenia dzisiejszego świata. 

czwartek, 01 grudnia 2011

Samorząd szkolny zaprasza do udziału w następujących konkursach świątecznych:

- Konkurs na najpiękniejsze świąteczne okna w klasie

- Konkurs klasowy na najładniejszy łańcuch o długości 3m.

- Konkurs indywidualny na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Zakończenie konkursów 16 XII 2011.

Zapraszamy!!

Trwa zbiórka pieniędzy w XII edycji akcji GÓRA GROSZA.

Celem akcji  jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Do tej pory we wszystkich edycjach akcji udało się zebrać 18. 409 762,78 zł. Zbiórkę organizuje samorząd szkolny. 

Każdy grosik jest ważny! 

środa, 30 listopada 2011

podium

Jak co roku uczestniczyliśmy w Biegach Niepodległości, które odbyły się w Młynnym. W tym roku w zawodach wystartowało prawie 350 zawodników z klubów i szkół z terenu Gminy Limanowa oraz Piekiełka i Rajbrotu.

Najlepszą biegaczką naszej szkoły okazała się Kasia Szumańska z kl. IV, która zajęła II miejsce w swojej kategorii. Na trzecim miejscu znaleźli się Kinga Piechnik z kl II i Konrad Król z kl. V.

Gratulujemy

Relacje i wiecej zdjęć znajdziesz na stronach:

limanowa.in

http://limanowa.in/sport;350-osob-na-starcie-biegu-niepodleglosci,7126.html

gminy Limanowa

http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=908%3Axiv-bieg-niepodlegoci-w-mynnem-8-listopada-2011r&catid=3%3Asport&lang=pl

wtorek, 29 listopada 2011

Dnia 26.10.11 odbyło się święto szkoły. Wzięli w nim udział: emerytowani nauczyciele, władze gminy, przedstawiciele wsi, rodzice uczniów klasy I. Uroczysta akademia poświęcona była patronce naszej szkoły Marii Dąbrowskiej. Pani Dyrektor i zaproszeni goście wręczyli nagrody za konkursy: plastyczny, recytatorski, wiedzy.

W trakcie akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Nowi uczniowie po złożeniu przysięgi otrzymali legitymacje i drobne upominki.

Samorząd szkolny przygotował także program kabaretowy z okazji Dnia  Nauczyciela. Święto szkoły zakończyło sadzenie drzewek przez uczniów klasy I i zaproszonych gości.

Relacja o naszym świecie znajduje się na stronie gminy Limanowa:

http://www.ug.limanowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=891%3Auroczysty-dzie-w-nowym-rybiu&catid=2%3Aowiata&lang=pl