Sport

czwartek, 07 grudnia 2017

23 listopada w Rupniowie rozegrane zostały Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiły się następujące szkoły: Męcina nr. 1, Nowe Rybie, Młynne, Wysokie oraz Rupniów. Na początku rozegrany został turniej drużynowy, gdzie zawodnicy walczyli o najlepsze miejsca dla swoich szkół. Następnie odbyły się rozgrywki indywidualne, w którym nagrodzonych zostało trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta drużynowy:

I - Wysokie

II - Nowe Rybie

III - Młynne

IV - Męcina nr. 1

Chłopcy drużynowo:

I - Młynne

II -  Nowe Rybie

III -  Wysokie

IV - Rupniów

V - Męcina nr. 1

W grze indywidualnej:

II - Kacper Józkowicz z klasy VI

GRATULUJEMY!

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis


czwartek, 16 listopada 2017

08.11.2017 r. w szkole w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w tenisie stołowym, w których walczyli chłopcy i dziewczęta z rocznika 2002/03/04. Do rywalizacji zgłosiły się cztery szkoły: Męcina nr.1, Nowe Rybie, Młynne oraz Rupniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Julia Tomczyk, Nina Kolarz, Kamil Giza i Kamil Dudek. W turnieju drużynowym chłopcy zdobyli III miejsce, a indywidualnie Julia Tomczyk wywalczyła II miejsce. 

Gratulujemy!

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis

tenis

piątek, 10 listopada 2017

Dnia 8 listopada odbył się XX Bieg Niepodległości w Młynnym. Rozpoczęły się one o godz 10:00. Na początek odsłuchaliśmy hymn Polski. Pomimo że było zimno to i tak było bardzo dużo emocji. Bieg zaczęły dzieci z oddziałów przedszkolnych, a później do zawodów przystąpiły starsze roczniki.

Najlepsi biegacze z naszej szkoły:

I miejsce - Ola Śliwa z kl VII i Dominik Mucha z kl IV

III miejsce - Amelia Kaja z kl VII i Mateusz Sajak z kl V

IV miejsce - Bartłomiej Pałka z kl IV

V miejsce - Andrzej Stanisz z kl VI 

VI miejsce- Sternal Adrian z kl III i Julia Szumańska z kl VI 

VII miejsce -  Kamil Brewczyński z kl I

Wszystkie wymienione osoby dostały dyplomy, I miejsca puchary i od I-III miejsca medale. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

 Tradycyjnie odbyło się także losowanie nagród. Główne nagrodami -biurka otrzymały uczniowie z naszej szkoły a mianowicie: Jakub Młyński i Jakub Tomczyk. 

 Więcej zdjęć i informacji na stronie http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/11/xx-jubileuszowy-bieg-niepodleglosci

biegi

biegi

biegi

biegi

biegi

biegi

biegi

 

środa, 21 czerwca 2017

Dnia 06.06.2017r. do naszej szkoły przyjechał mistrz świata i mistrz Europy w kickboxingu Tomasz Gargula. Opowiadał nam o swoim życiu oraz o tym, że zło nigdy nam nie pomoże. Wie on to z własnego doświadczenia, gdyż sam spędził w więzieniu jedenaście lat.

bokser

bokser

boxer

boxer

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Dnia 1 czerwca w naszej szkole  z okazji Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu. Z tej okazji mieliśmy różne ciekawe atrakcje i konkurencje sportowe. Klasy 0-III rywalizowały w biegach, skokach w workach, przeciąganiu liny, natomiast  klasy IV-VI konkurowały w zawodach: piłki nożnej, siatkówki i piłki ręcznej. Odbył się tęż mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami a pracownikami szkoły. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta nie dały szans kadrze pedagogicznej.

Puchar za zajęcie I miejsca w rywalizacji klasowej zdobyła klasa VI.

Dużą atrakcją dla wszystkich był przyjazd strażaków z OSP Nowe Rybie i  próbna ewakuacja. Mogliśmy oglądnąć dwa wozy strażackie w środku. Od strażaków dostaliśmy pyszne lody.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom za super zabawę!

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

dz.dziecka

poniedziałek, 22 maja 2017

15 maja 2017r  drużyna chłopców z naszej szkoły po przejściu eliminacji pojechali do Męciny na rywalizację o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w piłce nożnej. Po ciężkiej i wyczerpującej walce zdobyli II miejsce. Oto wyniki końcowe:

I miejsce - SP Mordarka

II miejsce - SP Nowe Rybie

III miejsce - SP  Męcina nr. 2

IV miejsce - SP Stara Wieś nr. 1

Udział: SP Rupniów, SP Siekierczyna nr. 2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

piłka nożna

więcej zdjęć: http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/chlopcy-z-mordarki-mistrzami-gminy-w-pilce-noznej-szkol-podstawowych

wtorek, 25 kwietnia 2017

Dnia 23.03.2017 roku w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłkę ręczną chłopców. Nasza drużyna bardzo zacięcie walczyła, jednak nie udało się zdobyć miejsca na podium.

Tydzień później także dziewczyny pojechały na zawody piłki ręcznej. Dziewczyny mimo awansu z grupy znalazły się tuż od podium. W dogrywce przegrały walkę o trzecie miejsce. 

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

ręczna

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6