Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS

Imprezy

czwartek, 21 lutego 2019

Dnia 7 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowo-walentynkowa. Jak zawsze podzielona ona została na dwie części. W pierwszej uczestniczyły klasy 0-II, natomiast w drugiej klasy IV-VIII. Jednym z najlepszych konkursów był wybór króla i królowej balu. Oprócz tego konkursu były także taniec z balonami, krzesełka, wyścig z piłeczką ping-pongową i zbieranie grochu do słoiczka. Nagrody za konkursy i poczęstunek ufundowała Rada Rodziców.

IMG_0628

IMG_0629IMG_0631IMG_0633IMG_0639IMG_0641IMG_0674IMG_0726IMG_0780IMG_0857IMG_0878IMG_08631IMG_0905IMG_0886IMG_0894

14:36, julka1940 , Imprezy
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lutego 2019

 

 

Dnia 5 lutego obchodzony jest w Europie Dzień Bezpiecznego Internetu. Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w tej akcji. Inicjatorką była pani Klaudia Kasińska. Najpierw klasy IV-VIII wykonały mały "test" sprawdzający wiedzę na temat internetu. Z każdej klasy wybrane zostały 3 najlepsze osoby, które wzięły udział w "pojedynku". Uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując zagadki logiczne i krzyżówki. Na zakończenie najlepsza drużyna sprawdziła swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci w "Milionerach". Również młodsi uczniowie uczestniczyli w specjalnych zajęciach poświęconych internetowi: oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali zagadki logiczne.

dbi

dbi

dbi

dbi

dbi

dbi

dbi

dbi

dbi

dbi

dbi

piątek, 08 lutego 2019

Dnia 31 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Do szkoły przybyło wielu gości z wójtem Gminy Limanowa Janem Skrzekutem na czele.

Pierwsza część spotkania miała charakter patriotyczny i przypomniała wszystkim o niedawno obchodzonej 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziadkowie i babcie mieli możliwość zobaczenia prezentacji "Nowe Rybie na starych fotografiach". Wystąpił chór szkolny, koło taneczne oraz grupa kolędnicza "Z gwiazdą".

Następnie klasy 0-IV pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich babć i dziadków. Na zakończenie  zaśpiewaliśmy dla nich "Sto lat" i złożyliśmy im życzenia. Złożył je także wójt, pani dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców. Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

dzień babci

dzień babci

dzień babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

dz.babci

piątek, 07 grudnia 2018

28. 11. 2018 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Zabawa była podzielona na 2 grupy. Pierwsza grupa składała się z klas 0b-2, a grupa druga z klas IV-VIII. Podczas zabaw sprzedawane były ciasta, słodkości,napoje oraz "fast foody", z których dochód przeznaczony był na akcję "Szlachetna Paczka". 

W czasie zabaw VII klasa przygotowała różne wróżby andrzejkowe (np:  cyganka, gdzie wyjedziesz w te wakacje, imiona dziewczyn i chłopców, wróżby w pierożkach oraz przepowiadanie przyszłości). Odbył się także klasowy konkurs tańca. Podczas zabawy młodszych rodzice na dolnym korytarzu mieli prawdziwą kawiarenkę.

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki

szlachetna paczka

andrzejki

andrzejki

andrzejki

andrzejki 

piątek, 30 listopada 2018

Dokładnie 100 lat temu 11 listopada Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele działań poświęconych tym wydarzeniom. 

Posumowaniem i kulminacją obchodów był dzień 9 listopada 2018 r. Najpierw w uroczystym przemarszu ze sztandarem na czele udaliśmy się do kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Jerzy Kulpa odprawił uroczystą mszę św. w intencji naszej ojczyzny.

Po powrocie do szkoły o 11. 11 zebraliśmy się na sali gimnastycznej by uroczyście odśpiewać 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Była to akcja "Rekord dla Niepodległej" podczas której ok.5 milionów uczniów śpiewało hymn Polski.

Na zakończenie odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli rodzice oraz  przedstawiciele władz gminy Limanowa pani Edyta Król i pan Wojciech Korabik.

Uczniowie z klasy V krótko przedstawili nam jak to się zdarzyło, że Polska zniknęła z map świata i Europy na 123 lata. Podczas akademii zaprezentowały się grupy taneczne oraz chór szkolny. Zostały wręczone nagrody za konkursy recytacji wierszy i pieśni patriotycznych, plastyczny  oraz na prezentację multimedialną.  Następnie w formie prezentacji zobaczyliśmy zdjęcia, które przedstawiały nam działania w których ostatnio uczestniczyliśmy. Po prezentacji Julia i Ksawery z klasy VII przedstawili nam kilka zapisków z kroniki naszej szkoły z lat z lat 1914-1918.

Akademię zakończył przepiękny taniec z flagami.

100lat

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

akademia

ak

akademia

akademia

akademia

 

czwartek, 08 listopada 2018

Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą – Małgorzatą Dudek przygotowali uroczysty apel z tej okazji. Przedstawili prezentację multimedialną "Rola drzew w życiu człowieka"  oraz wyrecytowali wiersze a także śpiewali piosenki związane z tematem.

W związku obchodzonym świętem w ogrodzie szkolnym zostało posadzone drzewo – klon które również jest symbolem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

dzień drzewa

poniedziałek, 29 października 2018

16 października 2018r. uczciliśmy pamięć Papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani byli na kolor żółty a samorząd szkolny sprzedawał pyszny przysmak papieża "kremówki". Na Podsumowaniem Dnia Papieskiego było wspólnie odśpiewanie "Barki" ulubionej pieśni Jana Pawła II.

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

dzień papieski

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20