Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS

Konkursy

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka uczennica klasy VI Amelia Kaja zdobyła I miejsce w XVI edycji wojewódzkiego konkursu literackiego „JAN PAWEŁ II – PATRON NAJGODNIEJSZY”. Amelia napisała pracę: "Kim dla ciebie jest Jan Paweł II?". Laureatkę i innych uczestników konkursu przygotowała pani Maria Gąsiorek.

Wręczenie nagród odbyło się w Zespole Szkół w Zębie, który był organizatorem konkursu.

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

konkurs

czwartek, 01 czerwca 2017

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży z Gminy Limanowa "MaGa". Po raz pierwszy wystawiliśmy reprezentacje we wszystkich konkurencjach.

Dnia 28 kwietnia odbyła się pierwsza konkurencja- Konkurs śpiewu. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kaja i Roksana Józkowicz. Uczestniczki przygotowała pani Paulina Nuzia. Dziewczyny śpiewały bardzo pięknie lecz nie weszły na podium, ponieważ była duża konkurencja.

Dnia 11 maja odbyła się konkurencja teatralna, w której  uczestniczyły 2 grupy. W grupie klas młodszych wzięły udział: Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Weronika Pączek, Dominik Brewczyński, Beata Giza, Julia Janczyk, Kornelia Kulig pod opieką pani Jolanty Janas. Przedstawiali oni scenkę pt. "Jaś i Małgosia". W konkurencji klas starszych wzięły udział: Amelia Kaja, Aleksandra Śliwa, Natalia Tabak, Patryk Piechnik, Wiktoria Kolarz pod opieka pani Moniki Gurgul a przedstawiali oni "Czerwonego Kapturka i las Smagówka". 

Dnia 18 maja odbyła się już ostatnia konkurencja - konkurs tańca. Z naszej szkoły pojechały 2 grupy a w skład w starszej grupie wchodziły: Amelia Kaja, Patrycja Dudzik, Julia Tomczyk, Natalia Tabak, Patrycja Korba, Patrycja Kruczek, Laura Papież. Druga grupa to: Julia Janczyk, Beata Giza, Julia Karcz, Natalia Piątkowska, Adrianna Śliwa, Noemi Świder, Oliwia Kwarciak, Magdalena Papież oraz Martyna Sewielska. Obie grupy przygotowała Pani Agata Jaworska. Dziewczyny z grupy starszej zajęły 3 miejsce.

Ogólnie nasza szkoła zajęła 4 miejsce a grupa taneczna z klas IV-VI wzięła udział w Gminnym Dniu Dziecka, który odbył się 28 maja na stadionie w Starej Wsi.

Wszystkim artystom gratulujemy!

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

więcej zdjęć na stronach:

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/konkurs-tanca-zakonczyl-iv-edycje-przegladu-maga

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/teatralna-odslona-przegladu-maga-za-nami

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/iv-edycja-przegladu-maga-znamy-juz-zwyciezcow-konkursu-spiewu

czwartek, 25 maja 2017

18 maja 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej odbyło się rozdanie nagród w trzech konkursach plastycznych zorganizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej. Konkursy te dotyczyły szkodliwości palenia, a wzięło w nich udział: 152 dzieci z klas I – III; 63 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz 109 dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych powiatu limanowskiego.

Jedynym laureatem z naszej szkoły został Jakub Młyński który zdobył I miejsce w konkursie klas IV - VI "Świeży oddech, jasna cera, po tym poznasz non - smokera".

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

poniedziałek, 15 maja 2017

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Z okazji tego święta szkolne koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt.: "Zielony Kapturek i Leśne Ludki". 

Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Życie w morzach i oceanach", "W górach i lasach" oraz "Świat bajecznie piękny motyli i kwiatów".

Wyniki klasy 0

1 miejsce-Natalia Matras

2 miejsce- Jakub Matras

3 miejsce- Zuzia Palka

Wyniki klas II-VI

1 miejsce- Mateusz Sajak

2 miejsce- Oliwia Kwarciak

3 miejsce-Wiktoria Kolarz

 

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

wtorek, 25 kwietnia 2017

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Rupniowie  odbył się konkurs recytatorski w ramach XI Gminnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Tabak z wierszem pt. "Bóg wam zapłać, koledzy za miłość dla sceny". Młodzież brała udział w konkursach: poezji śpiewanej, recytacji oraz rysowała prace plastyczne. Po konkursie zorganizowane zostały warsztaty z aktorem. Niespodzianką okazało się spotkanie z Łukaszem Rybarskim, który udzielił wiele pouczających rad. Na zakończenie każdy uczestniki otrzymał nagrodę.

wyspiański

wyspiański

 

poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Dnia 30 marca dziewczyny z naszej szkoły Julia Szumańska i Anna Pawlińska wzięły udział w konkursie wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się w Pisarzowej. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Do etapu ustnego awansowało 5 najlepszych osób, w tym z drugim wynikiem przeszła Julka. Ostatecznie zajęła IV miejsce. 

straż

straż

straż

straż

straż

środa, 29 marca 2017

W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch konkursach recytatorskich.

10 marca  w Zespole Szkół nr 1 w Starej Wsi odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski pt.: Poezja To MY Jan Brzechwa- Czarodziej słowa. Naszą szkołę reprezentowały:

-Julia Szumańska kl.V - wiersz "Pali się"

-Wiktoria Brewczyńska kl.III - wiersz "Psie smuteczki"

-Emilia Biros kl.0 - wiersz "Tydzień"

Dziewczyny recytowały bardzo ładnie. Dostały piękne dyplomy za udział w konkursie.

Drugi konkurs recytatorski zorganizowała Szkoła Podstawowa w Starym Rybiu. Odbył się 21 marca pod hasłem "Poeci bawią dzieci", a wzięły w nim udział:

-Zuzia Pałka i Alicja Kołodziej z oddziału przedszkolnego

-Ada Śliwa i Noemi Świder z klasy II

-Wiktoria Brewczyńska i Roksana Józkowicz z klasy III

Najlepiej zaprezentowała się Alicja Kołodziej, która zdobył III miejsce

Gratulujemy

recytacja

recytacja

recytacja

recytacja

recytacja

Więcej zdjęć:

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/03/i-gminny-konkurs-recytatorski-poezja-to-my-jan-brzechwa--czarodziej-slowa

 http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/03/wiosenny-konkurs-recytatorski-w-szkole-podstawowej-w-starym-rybiu

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14