Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS

Konkursy

wtorek, 21 listopada 2017

Dnia 17 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Limanowej odbył się XVI Konkurs Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała Julia Szumańska z kl VI, która zajęła 1 miejsce pokonując 15 konkurentów! Julia pięknie przedstawiła wiersz Jana Andrzeja Morsztyna pt "Duma Niewolnicza". Do konkursu przygotowywała ja pani Maria Gąsiorek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

poezja

poezja

poezja

poezja

czwartek, 05 października 2017

29 września 2017 r roku w naszej szkole po raz pierwszy obył się VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wzięło w nim udział 3885 szkół z 32 krajów. Pierwszym etapem było napisanie  przez wszystkich uczniów klas III-VII testu z tabliczki mnożenia i wybranie egzaminatorów i ich asystentów. W dniu konkursu egzaminatorzy przeprowadzali egzaminy z tabliczki mnożenia i wręczyli najlepszym ekspertom certyfikaty. 

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

tm

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka uczennica klasy VI Amelia Kaja zdobyła I miejsce w XVI edycji wojewódzkiego konkursu literackiego „JAN PAWEŁ II – PATRON NAJGODNIEJSZY”. Amelia napisała pracę: "Kim dla ciebie jest Jan Paweł II?". Laureatkę i innych uczestników konkursu przygotowała pani Maria Gąsiorek.

Wręczenie nagród odbyło się w Zespole Szkół w Zębie, który był organizatorem konkursu.

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

konkurs

czwartek, 01 czerwca 2017

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży z Gminy Limanowa "MaGa". Po raz pierwszy wystawiliśmy reprezentacje we wszystkich konkurencjach.

Dnia 28 kwietnia odbyła się pierwsza konkurencja- Konkurs śpiewu. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kaja i Roksana Józkowicz. Uczestniczki przygotowała pani Paulina Nuzia. Dziewczyny śpiewały bardzo pięknie lecz nie weszły na podium, ponieważ była duża konkurencja.

Dnia 11 maja odbyła się konkurencja teatralna, w której  uczestniczyły 2 grupy. W grupie klas młodszych wzięły udział: Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Weronika Pączek, Dominik Brewczyński, Beata Giza, Julia Janczyk, Kornelia Kulig pod opieką pani Jolanty Janas. Przedstawiali oni scenkę pt. "Jaś i Małgosia". W konkurencji klas starszych wzięły udział: Amelia Kaja, Aleksandra Śliwa, Natalia Tabak, Patryk Piechnik, Wiktoria Kolarz pod opieka pani Moniki Gurgul a przedstawiali oni "Czerwonego Kapturka i las Smagówka". 

Dnia 18 maja odbyła się już ostatnia konkurencja - konkurs tańca. Z naszej szkoły pojechały 2 grupy a w skład w starszej grupie wchodziły: Amelia Kaja, Patrycja Dudzik, Julia Tomczyk, Natalia Tabak, Patrycja Korba, Patrycja Kruczek, Laura Papież. Druga grupa to: Julia Janczyk, Beata Giza, Julia Karcz, Natalia Piątkowska, Adrianna Śliwa, Noemi Świder, Oliwia Kwarciak, Magdalena Papież oraz Martyna Sewielska. Obie grupy przygotowała Pani Agata Jaworska. Dziewczyny z grupy starszej zajęły 3 miejsce.

Ogólnie nasza szkoła zajęła 4 miejsce a grupa taneczna z klas IV-VI wzięła udział w Gminnym Dniu Dziecka, który odbył się 28 maja na stadionie w Starej Wsi.

Wszystkim artystom gratulujemy!

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

maga

więcej zdjęć na stronach:

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/konkurs-tanca-zakonczyl-iv-edycje-przegladu-maga

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/teatralna-odslona-przegladu-maga-za-nami

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2017/05/iv-edycja-przegladu-maga-znamy-juz-zwyciezcow-konkursu-spiewu

czwartek, 25 maja 2017

18 maja 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej odbyło się rozdanie nagród w trzech konkursach plastycznych zorganizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej. Konkursy te dotyczyły szkodliwości palenia, a wzięło w nich udział: 152 dzieci z klas I – III; 63 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz 109 dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych powiatu limanowskiego.

Jedynym laureatem z naszej szkoły został Jakub Młyński który zdobył I miejsce w konkursie klas IV - VI "Świeży oddech, jasna cera, po tym poznasz non - smokera".

GRATULUJEMY!

konkurs

konkurs

poniedziałek, 15 maja 2017

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Z okazji tego święta szkolne koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt.: "Zielony Kapturek i Leśne Ludki". 

Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: "Życie w morzach i oceanach", "W górach i lasach" oraz "Świat bajecznie piękny motyli i kwiatów".

Wyniki klasy 0

1 miejsce-Natalia Matras

2 miejsce- Jakub Matras

3 miejsce- Zuzia Palka

Wyniki klas II-VI

1 miejsce- Mateusz Sajak

2 miejsce- Oliwia Kwarciak

3 miejsce-Wiktoria Kolarz

 

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

dz.ziemidz.ziemi

wtorek, 25 kwietnia 2017

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Rupniowie  odbył się konkurs recytatorski w ramach XI Gminnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Tabak z wierszem pt. "Bóg wam zapłać, koledzy za miłość dla sceny". Młodzież brała udział w konkursach: poezji śpiewanej, recytacji oraz rysowała prace plastyczne. Po konkursie zorganizowane zostały warsztaty z aktorem. Niespodzianką okazało się spotkanie z Łukaszem Rybarskim, który udzielił wiele pouczających rad. Na zakończenie każdy uczestniki otrzymał nagrodę.

wyspiański

wyspiański

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14