Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS

Różności

czwartek, 17 stycznia 2019

W tym roku w naszej szkole powstało liczne SKC (Szkolne Koło Caritas). Opiekunem tej organizacji jest pani Klaudia Kasińska a pomaga nam ksiądz Jerzy Kulpa. Koło to zaczęło już działać i przygotowało dwie akcje. Jedną z nich były odwiedziny chorych lub samotnych osób z naszej parafii wraz z życzeniami świątecznymi i bombkami, które sami wykonaliśmy. Drugim pomysłem była Kolęda Misyjna, w której dzieci odwiedzają po kolędzie domy z parafii (śpiewają, mówią wiersze, ale i także rozmawiają z osobami). Rozesłanie kolędników odbyło się w drugi dzień świąt w kościele parafialnym. W następne dni 2 grupy odwiedzały wszystkie domy z Nowego i Starego Rybia, a także naszą szkołę! 

caritas

caritas

caritas

caritas

caritas

czwartek, 20 grudnia 2018

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy szczęśliwych, spokojnych, radosnych i przede wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Niech każdy po tym wolnym czasie wróci do szkoły, pracy czy też codziennych obowiązków wypoczęty i pełen nowej energii i siły do działania !!

 Życzy cała Gazetka Plusk :) !! 

święta

środa, 19 grudnia 2018

Święta zbliżają  się wielkimi krokami.  Z tej okazji ''0A'' upiekła kolorowe pierniczki. W klasach zostały ubrane choinki. Zostały również zaplanowane konkursy bożonarodzeniowe. 

święta

świeta

świeta

święta

święta

piątek, 14 grudnia 2018

Nasza szkoła w tym roku już po raz trzeci wzięła udział w akcji charytatywnej "Szlachetna paczka".  Koordynatorem akcji była pani Agata Jaworska. Podczas zabawy andrzejkowej każda klasa zorganizowała stoisko ze słodkościami a w bibliotece odbyła się loteria fantowa. Dodatkowo niektórzy uczniowie ofiarowali już zapakowane prezenty.

Dzięki temu, że dzieci i rodzice tak chętnie włączyły się w akcję nasza szkoła zebrała aż 3900 zł! Dla potrzebującej rodziny mogliśmy zakupić środki czystości, jedzenie, pościel, kołdry, czajnik bezprzewodowy, kuchenkę mikrofalową oraz jeszcze więcej! 

Nasze paczki zostały dostarczone do punktu zbiórki w Limanowej, a potem wolontariusze przekazali je potrzebującej rodzinie z powiatu limanowskiego.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka

sobota, 01 grudnia 2018

Dnia 22.11.2018 r. w naszej szkole odbył się teatrzyk kukiełkowy pt,,Nowe Szaty Króla". Przedstawienie odbyło się dla klas od 0-II. Spektakl był bardzo ciekawy i pełen wrażeń.

teatrzyk

teatrzyk

teatrzyk

teatrzyk

Tagi: teatr
21:39, 7patrycja7 , Różności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 listopada 2018

Na początku listopada Samorząd Szkolny i klasa VIII pod kierunkiem pani Moniki Gurgul zorganizowali loterie fantową, z której cały dochód został przeznaczony na bezdomne psy przebywające w schronisku w Wielogłowach. Dzięki wielkiej hojności wszystkich uczestników udało się zebrać  600 zł, za które zakupiono kilka worków karmy dla psów. 

Od schroniska w Wielogłowach otrzymaliśmy wielkie podziękowania za wsparcie. 

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

 

piątek, 16 listopada 2018

Dnia 8 listopada w naszej szkole zagościł teatr, który wykonał dla nas przedstawienie pt.: "Wyjść poza schemat".

Tematem spektaklu były zagrożenia czyhające na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. Przedstawiono, że problem cyberprzemocy dotyczy także takich sytuacji jak wyzywanie, straszenie, poniżanie oraz rozpowszechnianie treści, zdjęć i filmów bez zgody właściciela.

Aktorzy bardzo ciekawie przedstawili scenkę. Mogliśmy tam zobaczyć dziewczynę, do której nagle ktoś dzwoni z kilku numerów i się nie odzywa lub puszcza tzw. "sygnały". Dziewczyna próbuję sobie radzić sama z tą sytuacją jednak staje się coraz bardziej niebezpiecznie. Autor tych dziwnych telefonów wysyła SMS, w którym dziewczyna przeczytała coś strasznego... Przeczytała tam, że ta anonimowa osoba dobrze wie, że dziewczyna chodzi codziennie na basen o 18:00 i pyta czy pokaleczyć jej twarz czy też połamać kończyny. Dziewczyna jest coraz bardziej przerażona. Po interwencji jej kolegi okazuje się, że przyczyną nękania jest niewłaściwe zachowanie dziewczyny, która umieściła w internecie ośmieszający film.

Po spektaklu odbyła się rozmowa o radzeniu sobie z taką sytuacją i reagowaniu na nią. Aktorzy  przekonywali, że zawsze trzeba reagować na przemoc bo celem tak naprawdę może być każdy, zarówno oni sami jak i ich bliscy i przyjaciele!

Spektakl był w 100% udany.

teatr

spektakl

teatr

teatr

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15