Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS

Różności

czwartek, 22 marca 2018

W dniach 12, 13 i 14 marca po raz pierwszy w budynku szkoły odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks Macieja Skocznia oraz Szkołę Nowej Ewangelizacji z Nowego Sącza.

W pierwszym dniu mówiliśmy o stworzeniu świata, miłości Boga, ale także śpiewaliśmy. Pod koniec spotkania była Droga Krzyżowa, w którą zaangażowało się dużo uczniów. 

Drugiego dnia  dowiedzieliśmy się dużo o Szatanie. Na koniec była Spowiedź Święta i każdy mógł z niej skorzystać. Natomiast te osoby, które nie miały potrzeby wyspowiadania się odmawiały wspólnie z innymi różaniec.

W trzeci dzień poznaliśmy działania Ducha świętego. Rekolekcje zakończyliśmy mszą św. odprawioną przez ks. Proboszcza Jerzego Kulpę i ks. Macieja.

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

poniedziałek, 12 lutego 2018

07.02.2018 r. uczniowie klas I-IV wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez strażaków z OSP Nowe Rybie. Dzieci zapoznały się z nowoczesnym sprzętem ratowniczym oraz poznały zasady postępowania w razie wypadku i udzielania pierwszej  pomocy. Nowe umiejętności przećwiczyły na manekinach. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach.

straż

straż

straż

straż

straż

straż

straż

straż

str

straż

straż

piątek, 12 stycznia 2018

 Dnia 8 stycznia szkolna grupa kolędnicza "Z Gwiazdą" odwiedziła dom seniora w Łososinie Górnej- "Dom Jezusa z Nazaretu". Chłopcy kolędowali dla mieszkańców ośrodka i przekazali im drobne upominki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wzruszeni.

kolędnicy

środa, 10 stycznia 2018

Dnia 4 stycznia w ramach "Żywej lekcji przyrody"mogliśmy zapoznać się z różnymi owadami występującymi nie tylko w Polsce. W pokazie uczestniczyły klasy 0-VII. Było bardzo ciekawie, ponieważ  zobaczyliśmy owady z bliska, a kilka mogliśmy dotknąć. Poznaliśmy:

- patyczaki

- świerszcze

- straszyki

- liśćce

- karaczany.

owady

owady

owady

owady

owady

owady

owady

owady

owady

 

środa, 20 grudnia 2017

Po raz pierwszy w naszej szkole dnia w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (4-10.12.2017) odbyła się akcja "Godzina kodowania". Podczas zajęć komputerowych i na przerwach w bibliotece szkolnej uczniowie tworzyli pierwsze "programy" z gotowych bloczków rozwiązując różne łamigłówki. 14 uczniów z klas III-V zdobyło certyfikaty "The Hour of Code".

code

code

code

code

piątek, 15 grudnia 2017

Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję charytatywną "Szlachetną Paczka". Zbieraliśmy pieniądze podczas zabawy andrzejkowej. Sklepiki ze słodkościami i upominkami zorganizowały klasy III-VII. Było dużo słodkości przygotowanych przez dzieci i rodziców np. galaretki, ciasta, babeczki, desery. Nie zabrakło też bransoletek, naszyjników i rysunków. Była też loteria fantowa dla klas młodszych. Dodatkowo dużo osób włączyło się w akcję przynosząc do szkoły np pościel, ubrania, produkty spożywcze itp. 

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać około 2800 zł. Za te środki zakupiliśmy potrzebne rzeczy dla wybranej rodziny. Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" z Limanowej przekazali naszą paczkę potrzebującym.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej paczce rodzina będzie szczęśliwa i będzie się jej łatwiej żyło.

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

paczka

środa, 13 grudnia 2017

5 grudnia nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci w szkole dzień,  ponieważ przybył do nas św. Mikołaj. Miły gość odwiedził najmłodszych i trochę starczych wręczając prezenty i opowiadając o historii św Mikołaja. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z prezentów.

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

mikołaj

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14