Kategorie: Wszystkie | Biblioteka | Imprezy | Konkursy | Rozrywka | Różności | Sport | Wycieczki
RSS

Różności

sobota, 01 grudnia 2018

Dnia 22.11.2018 r. w naszej szkole odbył się teatrzyk kukiełkowy pt,,Nowe Szaty Króla". Przedstawienie odbyło się dla klas od 0-II. Spektakl był bardzo ciekawy i pełen wrażeń.

teatrzyk

teatrzyk

teatrzyk

teatrzyk

Tagi: teatr
21:39, 7patrycja7 , Różności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 listopada 2018

Na początku listopada Samorząd Szkolny i klasa VIII pod kierunkiem pani Moniki Gurgul zorganizowali loterie fantową, z której cały dochód został przeznaczony na bezdomne psy przebywające w schronisku w Wielogłowach. Dzięki wielkiej hojności wszystkich uczestników udało się zebrać  600 zł, za które zakupiono kilka worków karmy dla psów. 

Od schroniska w Wielogłowach otrzymaliśmy wielkie podziękowania za wsparcie. 

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

akcja

 

piątek, 16 listopada 2018

Dnia 8 listopada w naszej szkole zagościł teatr, który wykonał dla nas przedstawienie pt.: "Wyjść poza schemat".

Tematem spektaklu były zagrożenia czyhające na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. Przedstawiono, że problem cyberprzemocy dotyczy także takich sytuacji jak wyzywanie, straszenie, poniżanie oraz rozpowszechnianie treści, zdjęć i filmów bez zgody właściciela.

Aktorzy bardzo ciekawie przedstawili scenkę. Mogliśmy tam zobaczyć dziewczynę, do której nagle ktoś dzwoni z kilku numerów i się nie odzywa lub puszcza tzw. "sygnały". Dziewczyna próbuję sobie radzić sama z tą sytuacją jednak staje się coraz bardziej niebezpiecznie. Autor tych dziwnych telefonów wysyła SMS, w którym dziewczyna przeczytała coś strasznego... Przeczytała tam, że ta anonimowa osoba dobrze wie, że dziewczyna chodzi codziennie na basen o 18:00 i pyta czy pokaleczyć jej twarz czy też połamać kończyny. Dziewczyna jest coraz bardziej przerażona. Po interwencji jej kolegi okazuje się, że przyczyną nękania jest niewłaściwe zachowanie dziewczyny, która umieściła w internecie ośmieszający film.

Po spektaklu odbyła się rozmowa o radzeniu sobie z taką sytuacją i reagowaniu na nią. Aktorzy  przekonywali, że zawsze trzeba reagować na przemoc bo celem tak naprawdę może być każdy, zarówno oni sami jak i ich bliscy i przyjaciele!

Spektakl był w 100% udany.

teatr

spektakl

teatr

teatr

 

czwartek, 22 marca 2018

W dniach 12, 13 i 14 marca po raz pierwszy w budynku szkoły odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks Macieja Skocznia oraz Szkołę Nowej Ewangelizacji z Nowego Sącza.

W pierwszym dniu mówiliśmy o stworzeniu świata, miłości Boga, ale także śpiewaliśmy. Pod koniec spotkania była Droga Krzyżowa, w którą zaangażowało się dużo uczniów. 

Drugiego dnia  dowiedzieliśmy się dużo o Szatanie. Na koniec była Spowiedź Święta i każdy mógł z niej skorzystać. Natomiast te osoby, które nie miały potrzeby wyspowiadania się odmawiały wspólnie z innymi różaniec.

W trzeci dzień poznaliśmy działania Ducha świętego. Rekolekcje zakończyliśmy mszą św. odprawioną przez ks. Proboszcza Jerzego Kulpę i ks. Macieja.

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

poniedziałek, 12 lutego 2018

07.02.2018 r. uczniowie klas I-IV wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez strażaków z OSP Nowe Rybie. Dzieci zapoznały się z nowoczesnym sprzętem ratowniczym oraz poznały zasady postępowania w razie wypadku i udzielania pierwszej  pomocy. Nowe umiejętności przećwiczyły na manekinach. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach.

straż

straż

straż

straż

straż

straż

straż

straż

str

straż

straż

piątek, 12 stycznia 2018

 Dnia 8 stycznia szkolna grupa kolędnicza "Z Gwiazdą" odwiedziła dom seniora w Łososinie Górnej- "Dom Jezusa z Nazaretu". Chłopcy kolędowali dla mieszkańców ośrodka i przekazali im drobne upominki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wzruszeni.

kolędnicy

środa, 10 stycznia 2018

Dnia 4 stycznia w ramach "Żywej lekcji przyrody"mogliśmy zapoznać się z różnymi owadami występującymi nie tylko w Polsce. W pokazie uczestniczyły klasy 0-VII. Było bardzo ciekawie, ponieważ  zobaczyliśmy owady z bliska, a kilka mogliśmy dotknąć. Poznaliśmy:

- patyczaki

- świerszcze

- straszyki

- liśćce

- karaczany.

owady

owady

owady

owady

owady

owady

owady

owady

owady

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15